1

Téma: Search for SDS

Funkce hledání SDS přes UDP broadcast nebo unicast mi ne vždy funguje. Zdá se, jako by to záviselo na klientském PC, odkud dotaz vysílám, ale ne vždy. Dotazy z programu FULL-C.exe jsou ve WireSharku vidět, ale odpovědi nepřijdou.

Zkusil jsem napsat malou utilitku jako UDP server na portu 20484 a odesílám na dotaz klienta jakési údaje zpět (simulace odpovědi SDS). Údaje (trochu zmatené, neznám přesnou strukturu) se objeví v seznamu nalezených SDS programu FULL-C, takže ze strany klienta vše funguje a zdá se, že i na mém PC nic port 20484 neblokuje.

Nenapadá vás něco?

2

Re: Search for SDS

Ještě jeden poznatek - jako by to souviselo s verzí FW. Po nahrání předchozí verze nám to začalo fungovat - a naopak, zkoušeli jsme dvakrát. Ale mám dojem, že ještě předevčírem mi to s nejnovější verzí fungovalo, tak opravdu nevím.

3

Re: Search for SDS

Popis protokolu je zde:

https://wiki.merenienergie.cz/subdom/wiki/index.php?title=M2M:_UDP_search

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

4

Re: Search for SDS

Předpokládám, že hned za hlavičkou je rezerva 4 bytů, pak 1 byte version a za tím 6 struktur TLV (alespoň podle výpisu z WireSharku). V popisu protokolu je ta tabulka s trochu nejasná (délky položek).

5

Re: Search for SDS

Nemůžete to prosím ještě ověřit? Nám od verze FW 6.6.2023 nefunguje UDP multicast dotaz - to ani ve FULL-C. Nepřijde totiž žádná odpověď od SDS. Do verze 9.3.2023 to je v pořádku, zkoušeli jsme opravdu několikrát.

6

Re: Search for SDS

absolonj napsal:

Nemůžete to prosím ještě ověřit? .

Tzn. od verze 6.6.2023 neodpovídá SDS na UDP dotaz ?

Myslíte broadcast, ne multicast, je to tak ? na broadcast to musí odpovědět, multicast se nezpracovává.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

7

Re: Search for SDS

Ano, broadcast, omlouvám se. Je tomu tak, od verze 6.6.2023 neodpovídá SDS na UDP dotaz.

8

Re: Search for SDS

Podívám se na to. Díky za nahlášení problému.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !