1

Téma: Elektroměr MANELER 9901D a jeho přesnost

Měří Elektroměr MANELER 9901D i svoji vlastní spotřebu?
součet 3 těchto elektroměrů psazených na L1+L2+L3 se mi rozchází oproti Eon elektroměru o cca 30W až 60W za 24hodin.
Chápu že je to asi ve třídě přesnosti, ale napadá mě že to odpovídá cca spotřebě těch elektroměrů x 3 x 24h.

http://www.onlinetechnology.cz/jednofaz … %AD-5-45-A

2

Re: Elektroměr MANELER 9901D a jeho přesnost

Nejlepší odpověď by měli dát na www.elektromery.com, odsud ten elektroměr pochází (i přes eshop onlinetechnology).

Máte ten elektroměr s kalibračním listem (cejchovaný) ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

adamn napsal:

Nejlepší odpověď by měli dát na www.elektromery.com, odsud ten elektroměr pochází (i přes eshop onlinetechnology).

Máte ten elektroměr s kalibračním listem (cejchovaný) ?

Ne není to ten úředně ověřený. Je to bez jakékoliv certifikace. Ale nepředpokládám že ten úředně ověřený je jiný a jinka vyráběný. Pouze zatížený určitou dávkou administrativy.

Spíš jsem myslel jestli to někomu také proměřuje o pár Watů

4

soucez napsal:

Ale nepředpokládám že ten úředně ověřený je jiný a jinka vyráběný.

Jaké by pak mělo to ověření smysl - přinejmenším se ověřením vyloučí ty, které neměří správně.
Samotní výrobci, u kterých se cejchování provádí, mohou zasáhnout do konfigurace elektroměru a tím zpřesnit jeho výstup. Cejchování obvykle (mimo jiné) spočívá v tom, že na předepsanou spotřebu musí být vydán přesný počet S0 pulsů.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

5 Naposledy upravil: Mysha (2013-06-30 02:55:39)

Pokud není uvedeno jinak, tak většina elektroměrů vlastní spotřebu neměří, pouze zátěž na výstupu. Napěťová cívka a případná elektronika elektroměru, je napájena z jeho vstupu, tj. ještě před bočníkem. Hezký popis právě k tomuto (součet podružných elektroměrů vs. předřazený hlavní elektroměr) mají zde:  elektromery.com - PDF
Také je vhodné volit správně měřící proudový rozsah elektroměru, tj. v jakém místě jeho rozsahu je jeho nejpřesnější měření a kde je ještě schopen spolehlivě měřit. Neb když například budete mít nasazen elektroměr "(50) 150A" a trvalý měřený odběr bude třeba jen v průměru 100W, tak se k přesnosti měření asi moc nedoberete i když se bude jednat o úředně ověřený elektroměr.
Ale tento MANELER 9901D i když má uvedeno "(5) 45A" měří docela přesně i ty malé proudy (Neměřil jsem to sice nijak dlouho a přesně, ale oproti ostatním podobným od jiných výrobců má odchylky od skutečnosti menší. Býval bych u něj ale uvítal SO alespoň 2000imp./kWh na místo nynějších 1000imp./kWh pro častější odečet při měření právě těch malých odběrů).