Tak rozhodně by bylo lepší a bezpečnější ten LOGICS0 vstup ošetřit (galvanicky úplně oddělit), abyste si "něco" nevhodného neposlali do procesoru a tím jej zbytečně nezničili. Připojovat totiž LOGISC0 přímo na nějaký 30 metrů dlouhý kabel, který povede kdo ví kudy a kdo ví co se na něj tak může z okolí naindukovat (stačí víc než 3,3V a může být po procesoru) a to nemusí být na druhém konci kabel ani k ničemu jinému připojený, je to dost hazard pro procesor v SDS.
Stačí tam konec konců připojit obyčejný optok, stejný jako jsou na S0 vstupech (třeba právě PC817), včetně rezistorů (na obou stranách). Optok pak připojit mezi LOGICS0 a svorku GND (bývá to cca třetí ARK svorka zleva ve vrchní řadě, tj. přímo vedle napájecích svorek, nebo pokud je osazena, tak sedmá zleva ve spodní řadě ARK svorek). Je to záležitost do deseti korun (optok+rezistory) a také nijak složité. Pokud máte z elektroměru / HDO výstup pro spínání stykače již vyvedený, připojte na něj relé (VS116K cca 250Kč) a pak jeho výstupními kontakty spínejte již nízké napětí do toho optoku. Takhle by to bylo asi úplně nejideálnější a i spolehlivé. Pokud ovšem nemůžete (nebo nechcete) manipulovat se síťovým napětím a připojovat ono relé do rozvodů, tak asi nezbude opravdu na vstup optoku připojit nějaký fotoprvek (fototranzistor apod. který by se umístil před elektroměr / HDO se signalizační LED) a jím spínat nízké napětí na vstup do toho optoku. Pak by se opravdu mohla použít část ze zapojení které zde již někdo uvedl a pouze tu LED nahradit vstupem do optoku, kde je konec konců také LED. Výpočet rezistorů k optoku apod. je poměrně snadný, nejsou potřeba nijak přesné hodnoty.
V jednom z takových řešení, jsem naletoval optok i s rezistory na obou stranách na vodiče a celé to dal do teplem smršťovacích bužírek a jedné navrch (která to i krásně zafixovala), propojil s SDS a výstupem z relé VS116K a cívku relé připojil paralelně s ovládací cívkou stykače, která je ovládána z HDO. SDS jsem v tomto případě umístil přímo ke zdroji měření přímo do rozvaděče s ovládáním natápění bojleru a kotle. U SDS je připojen LAN modul který komunikuje po rozvodech 230V a tak mezi již stávajícími rozvaděči (vzdálené přes 150 metrů) nebylo potřeba vytvářet další dodatečnou kabeláž LAN (ne vždy a všude se dá kabeláž přizpůsobovat a musí se využít co je) a v místě Internetové přípojky umístil druhý LAN modul komunikující po rozvodech 230V. To že při případném výpadku napájení v síťovém rozvodu nemůže SDS komunikovat po LAN nemusí vadit, pokud to dobře programově ošetříte a "chybně" nepočítáte s neustálým stavem on-line.
Na kabel s 1-Wire čidly nic jiného než určená teplotní čidla nepřipojujte (je to lepší, tedy až na ty občas potřebné pomocné kondenzátory). Je potřeba tam zachovat rovnováhu napájení a nezarušenost sběrnice, jinak se můžete dočkat i pouze náhodných výpadků v měření apod. Opravdu je asi lepší LOGICS0 do kabelu s 1-Wire vůbec nepřipojovat (netvrdím že to sice nejde, ale je potřeba k tomu přizpůsobit / domyslet ostatní), např. v RJ konektoru jej nejlépe vynechat, případně si jej pouze z konektoru bokem mimo 1-Wire kabel vyvést např. pro připojení ke zmiňovanému optoku.