1

Téma: Chyba - ztraty 20procent a odezvy az 2 sekundy po dobu nekolika hodin

Dobry den,
chtel bych touto cestou podat hlaseni o chybe, kterou jsem nasel u SDS.

Je-li SDS ve stejne VLANe spolu s PC s operacnim systemem windows7, tak pri startu(zapnuti) PC nektery paketů, ktery z PC doputuje az na SDS zpusobi stav, ktery je predmetem tohoto bug reportu.

Cili predpokladejme, ze pakety doputovali na SDS. SDS se dostane do stavu, ktery bych nazval "otraveny”. Od teto chvile dochazi k cca 20procentnim ztratam. Doba odpovedi SDS se zvysuje az na 2 sekundy. Je-li SDS v tomto stavu, pak v nem setrvava i nekolik hodin. Mam grafy, ktere toto potvrzuji.

Zjistil jsem, ze pokud zacnu na SDS odesilat ICMP pakety (ping) rekneme 100 za sekundu, tak priblizne do jedne minuty se mi podari (temimo pakety) SDS navratit do puvodniho bezeztratoveho stavu. Rikam tomu “prostouchnuti”. V takovem pripade problematicky stav netrva v radu hodin, ale je tim ukoncen. Alespon do dalsiho startu PC s oper. systemem windows7.

V sitovem segmentu mam dve SDS. Micro a makro. Makro ma prehistoricky stary FW.  Micro  ma posledni dostupny FW (minuly tyden jsem jej tam nahraval). Potize jsou na obou. Chybu tedy obsahuje i FW uplne posledni.

Mezi switchem a SDS jsem zapojil TAP, kterym jsem neintrusivne odchytaval pakety. Vim tedy s jistotou, ze vyvolani reportovaneho stavu (chyby) lze dosahnout opakovane = sadou paketu. Snazil jsem generatorem paketu odesilat postupne jednotlive pakety na SDS s cilem zjistit ktery presne paket stav vyvolava. Zde jsem nebyl zatim uspesny. Presto jsem se rozhodl tento bug report sepsat.

Dale:

Switch do ktereho je SDS zapojeny je s managementem. Nastavil jsem tedy solo VLANu, do ktere jsem SDS presunul. SDS se od te chvile nevidi s PC s win7 - separovano VLANama. Od te chvile potize prestali. Pockal jsem tri dny. Pak jsem do nove VLANy presunul i druhe SDS zarizeni. Potize take prestali. Pockal jsem take tri dny. Bez jedineho problemu. Mam grafy, kterymi to mohu dolozit.


Chapu, ze muzete napsat, ze potize jsou jen u mne, nebo neco v tom duchu. Ne. Mam z dalsiho mista potvrzeno stejne chovani SDS zarizeni. Zde mam domluveny presun do jine VLANy take. S tim, ze ocekavam uspesne vyreseni potizi i na tomto miste.

Myslim, ze rada je nyni na Vas. Chapu, ze reseni nebude jednoduche…

2

Re: Chyba - ztraty 20procent a odezvy az 2 sekundy po dobu nekolika hodin

Už se vam povedlo zjistit, jake pakety to vyvolávají ?
Mate je zachycené ?

Zajímalo by mě to.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: Chyba - ztraty 20procent a odezvy az 2 sekundy po dobu nekolika hodin

Jak uz jsem psal, tak pakety odchycene mam. Zminil jsem taky, ze jsem se snazil generatorem paketu postupne paket po paketu odesilat. Mym cilem bylo urcit konkretni paket. To se mi nepodarilo. Nemohu vyloucit chybu pri tomto umelem odesilani paketu smerem na SDS. Pokud bych byl uspesny, napsal bych.

Mam ovsem novou zkusenost... Prispevek jsem psal na zacatku listopadu. Pritom jsem mel na obou SDS bezproblemovy chod az do 23.12.2013. Jedno z SDS zarizeni se opet rozhodilo. Obe SDS jsou stale ve stejne VLANe. V teto VLANe je temer nulovy provoz. Pri odchytavani TAPem (na propoji smerem na SDS) jasne vidim temer zadne zbytecnosti. Proste temer nic. A presto se to stalo znovu.

Abych problem lepe uvedel, prikladam odkaz na obrazek do ktereho jsem zakreslil dve cervene sipky. Jedna jasne ukazuje na pocatek listopadu. A druha na 23.12.2013.

V tomto ohledu si myslim, ze zasilani paketu je asi zbytecne... Jinak mam z jinych mist potvrzen tento problem.... Ale bohuzel se mi zatim stale nedari dosahnout jasneho dukazu, ktery by ukazal na kokretni misto(paket)... Je to pro mne velmi flustrujici. Kolega mi rikal, ze s ohledem na posledni "vypadek" 23.12. bych mel mozna prehodnostit soustredeni se na konkretni paket, nebo sekvenci paketu. A misto toho zvazit jinou moznost. Napriklad nejaky čítač, ktery proste v SDS pretece. Tim, ze v VLANe neni takovy provoz, proste trvalo temer dva mesice nez by preteceni citace vyvolalo... To se ovsem dostavame na uroven cirych spekulaci. Kam bych nechtel, aby toto vlakno smerovalo. Takze zpet k zalezitostem, ktere jsou jiste... A posilam obrazek o kterem jsem psal.

PunBB bbcode test

4

Re: Chyba - ztraty 20procent a odezvy az 2 sekundy po dobu nekolika hodin

Jeste pro ilustraci posilam dva obrazky zcela jineho SDS zarizeni. Zarizeni neni jedno ze dvou o kterych jsem psal v mem prvnim prispevku. Zarizeni je umisteno za mnoha routry od techto dvou SDS zarizenima. Zarizeni je ve VLANe, ve ktere neni zadre zarizeni s nativnim operacnim systemem windows. Ovsem operacni system windows bezi na nekterem z pocitacu ve virtual boxu, takze operacni system windows ma pristup do teto VLANy.
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test