1

Téma: funkce: provést odečet

na hlavní stránce SO schází celkový stav které se vždy shoduje s elektroměrem. Resp souhlasí do doby provedení odečtu. Pokud se provede odečet již není údaj na eletkroměru k nalezení. našel jsem jej v nastavení Celkový stav počítadla (př Původně: 6471042 imp. (8088.802 kWh))-
Lze tento údaj dostat do hlavní stránky SO?

Jak lze zrušit provedený odečet?

2

Re: funkce: provést odečet

"Zrušení odečtu" bude v novém firmware - zatím je to k dispozici pouze v BETA firmware pro SDS MACRO.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: funkce: provést odečet

Super, zrusení odectu hotovo, jen se tím objevíl jiný problém :-) tzn odečet je dobrá funkce, jen by ji chtělo asi doladit.
Nyní když jsem zrušil odečet tak na hlavní stránce vidím skutečný stav na elektroměru, i cenu za to co je na elektroměru, ale bohužel za celou dobu. A od toho tu vznikla funkce odečet abych jej provedl a videl spotřebu od odectu, jenze když jej provedu zase nevidim celkovy stav aby se dal zkontrolovat se skutecnym stavem.

tzn mělo by to pro mě jednoduché pro preprogramování možná složité možná i nemožno. a to

Nyní na každém měřidle (SO vstupu) jsou tři pole

Pole I
Celkem soucet deni i nocni tarif

Pole II
okamžity vykon a cena

Pole III
opet celkovy stav na elektromeru ale rozdeleny deni a nocni tarif


Po odectu se vse ale uplne vse na S0 strance snuluje.

muj navrh reseni, pridat jedno dalsi pole nebo vypustit souctove

návrh.

Pole I
bud vypustit nebo ponechat

Pole II
Okamzity vykon, cenu presunout a pridat k poli 3
Pole III
ponechat  a vedle ke každému tarifu pridat cenu

Pole IV
přidat celkovy stav který se shoduje s elektromerem i po orpovedeni odectu.


takto by mělo fungovalo na všech vstupech OPTO 1,2,3 a LOGIC S0

Co autoři na to? a co na to říkají ostatní?

4

Re: funkce: provést odečet

To bude potřeba ještě důkladně promyslet.
Každý uživatel to chce specificky, hmm.
No uvidí se jak tohle dopadne...

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !