1

Téma: [vyřešeno] nefunkční serial_set, nesmyslné hodnoty na AD, teplota SOC

Dobrý den

Na SDS MICRO Light E (přes web SoC-ARM REV4 100Mbit DF9)

Mám problém s převodníkem na seriový port. Webové rozhraní stále píše rychlost 9600, 8, 1, 0
a na nastavení pres serial_set nijak nereaguje a komunikace neběží, simulátor ukazuje správně.
po prepnuní pomocí SNMP (snmpset -v2c -c sdsxpublic 192.168.100.1 .1.3.6.1.4.1.33283.1.2.11.2.0 i 19200)
se komunikace rozběhne, web stále píše  9600, 8, 1, 0 přijaté a odeslané data se ukazují. Po několika desítkách minut
komunikace zamrzne a je potřeba se odpojit a připojit. Připojení je pomocí programu socat. Ze stejného serveru
stejným způsobem je připojené MICRO-DIN které komunikuje s reléovými moduly už několik let bez problému
rozdíl je pouze v rychlosti převodníku tento běží na standartních 9600.
Originální FW ze 16. dubna 2014 jsem skusil přehrát betou z  16.6.2014. problém je stejný.

Na stejném SDSku na AD měřím napětí v systému a podle naměřených hodnot program vykonává další
funkce. Cca měsíc bez problému, poslední dny se po několika hodinách AD zblázní a začne ukazovat
nesmyslné hodnoty například místo 13V ukazuje 5V, místo 3,3V ukazuje 9V atd.. V momentě zbláznění AD
začne psát nesmysly i teplota SOC podobně jako v příspěvku http://forum.merenienergie.cz//viewtopic.php?pid=4488#p4488
Po "resetu" odpojením od napájení se vše vrátí do normálu na 10, 15, 24 hodin.

Je někde k dispozici archiv s FW na vyzkoušení starší verze k vyloučení HW chyby nebo to vypadá na pomalu odcházející kousek.

Děkuji

2

Re: [vyřešeno] nefunkční serial_set, nesmyslné hodnoty na AD, teplota SOC

Nezobrazování změněné rychlosti na webovém rozhraní je chyba, a je opravená v dnešním BETA FW.
Díky za nahlášení.

Problém s "rozpadem" zařízení - zašlete to výrobci na bezplatnou výměnu, kus za kus. Domluva je zde bez problému.

Dále - prosím vyzkoušejte dnešní BETA FW (3.7.2014), kde jsou provedeny úpravy v oblasti obsluhy "dir" pinu pro RS485,
přičemž ten původní program (část která měla právě to ovládání "dir" pinu na starost) mohl způsobit zpomalení celého zařízení.
Je to teď předělano, takže by to už nemělo dělat problémy (podle dnešního testu nového BETA FW tam už to zdržení zbytku zařízení není, při specifickém zatížení sériové linky).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: [vyřešeno] nefunkční serial_set, nesmyslné hodnoty na AD, teplota SOC

Pomohl ten nový BETA FW ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

4

Re: [vyřešeno] nefunkční serial_set, nesmyslné hodnoty na AD, teplota SOC

Ano pomohl. Děkuji!

Zatím běží dva a půl dne a vypadá že všechno funguje.

Trošku jsem testoval a za všechno asi může seriový port, pokud nebyl připojený tak vše fungovalo.
Zmiňovaná funkční relátka (Papouch Quido) posílají občas pár bajtů a tam také všechno běží.
Nové zařízení co jsem potřeboval připojit (zabezpečovačka) neustále posílá stav co se děje rychlostí 19200
a otočí tak spoustu dat až s toho zamotá hlavu celýmu SDS :-)