1 Naposledy upravil: Zelenej (2015-01-11 14:06:03)

Téma: Proudový senzor

Dobrý den,
zvažuji nákup sds modul rád bych měřil zatížení jednotlivých fází v objektu chtěl jsem se zeptat jestli by šlo použí místo elektroměru proudový senzor případně jak ho zapojit a jaký sds modul pro toto řešení je nejlepší.

http://www.i4wifi.cz/Mikroinvertory-Gri … -MIEO.html

Děkuji za opovědi a názory

2

Re: Proudový senzor

Neviete aký je výstupe prúdového senzora ? Podľa toho by sa dal zvoliť SDS modul.

3

Re: Proudový senzor

Bohužel to netuším snad jsem jen našel na internetu to to.

http://shop.mypower.cz/shopfile?AMPLOC_ … 5-100A.pdf

u toho prvního odkazu se mi líbí že je to dělený a člověk nezasahuje to elektro instalace jen připne tento senzor a měří

4

Re: Proudový senzor

Amploc (AMP25) má na výstupe 0,037 V na 1 A, tj. 0,925V na 25A.
Napätie vie merať napr. http://onlinetechnology.cz/eshop/zbozi/sds-micro-light2, neviem ale či s dostatočnou presnosťou pri napätiach do 1 V na to aby sa dal použiť na Vašu potrebu, ak nie bude potrebný "zosilňovač". Možno nám poradí niekto skúsenejší.

5

Re: Proudový senzor

Pozor na proudové sensory, které pracují na principu "transformátor" (proudové transformátory, cívky). Tyto sensory produkují střídavé napětí (a vyžadují neoddělitelný paralelní rezistor), a střídavé napětí SDS změří jen obtížně.

Bude zřejmě potřeba doplnit externí HW, mezi sensor a SDS, které převede AC napětí na DC, které pak SDS bez problému změří. Takový HW může být velice jednoduchý (usměrnění D a filtrace RC), ovšem pak je samozřejmostí nutná kalibrace (tzn. pro známý proud odpovídající napětí na vstupu SDS).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

6

Re: Proudový senzor

Děkuji za odpověď a nešlo by doplnit přídavným zařízením SDS přeci jen nejsem v elektronice tak zdatný abych si navrnul vlastní tištěný spoj natož navr takového zařízení. Myslím si že tímto přídavným modulem by se možnosti SDS opět velice rozšířili. Děkuji za odpověď.