Téma: uživatelský web
Dobrý den,
je možmo upravit vzhled webových stránek u SDSMacro ?
SDS PLC/PAC: Měření Energie & OnlineTechnology.cz
Network Monitoring System - SDS - Síťový Dohledový Systém
Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.
SDS PLC/PAC: Měření Energie & OnlineTechnology.cz » SDS-MACRO (LM) » uživatelský web
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
Dobrý den,
je možmo upravit vzhled webových stránek u SDSMacro ?
Dočkejte času jak husákova klasu.. je to v plánu, nicméně bych to neviděl tak super žhavě, protože je to kosmetická záležitost.. kdežto funkční záležitosti budou mít jistě přednost
co máte tou úpravou namysli ?
k dispozici je možnost nahrát si svou vlastní HTML stránku, firmware od března 2011
myslím tím vlastní stránku která například zobrazuje aktuální teploty a dá se třeba zapnout topení nebo nastavit vyšší teplota.
na to přece stačí původní webové rozhraní, ne ? data se dají vyčítat a parsovat někde na web, ale abych měl veřejou stránku kde se bude každý vrtat v jednotlivých I/O to nevidím jako košér řešení a na druhou stranu když vemu zabezpečenou verzi heslem tak bohatě stačí vnitřní web s kýblem funkcí.. a to že je jich tam víc než požaduješ určitě není na škodu..
ano,
nahrát si PŘESNĚ takovou svou vlastní stránku bude možné, až do velikosti 128kB, ale pouze pro SDS MICRO DIN nebo SDS MACRO.
Verze SDS MICRO LIGHT to neumožňuje, protože je tam osazená jen EEPROM, takže prakticky není kam tu stránku nahrát (nebo počkejte na novou HW verzi LIGHT)
Zmíněná možnost je dostupná v novém firmware od března 2011.
Ještě to upřesním myslel jsem stránku uvnitř SDSMacro, která bude přehledně zobrazovat určité hodnoty a obsahovat několik tlačítek na změnu stavů či hodnot (spuštění, vypnutí, změna předvolené teploty)
No nevím jestli to půjde nacpat do 64kB ?
Bude moci stránka modifikovat proměnné přímo programu ?
Ano to přesně máme na mysli i my, v nové verzi FW to je k dispozici. Nahrávání vlastní stránky se provádí stejným způsobem (ze stejného programu) jako se to teď dělá s SDS-C programem.
Obsah zmíněné stránky pak závisí už jen na autorovi, kterým je uživatel zařízení. I s velmi jednoduchou stránkou lze dělat velmi pokročilé věci, základem bude předávat údaje do SDS-C pomocí sdílených proměnných (sdscep), viz WiKi.
Chystáme celou řadu řešených příkladů, to by mělo pomoct.
Velikost webových stránek, které jsou teď např. používány ve webovém rozhraní SDS MACRO, jsou málokdy přes 1kB... takže 128kB pro jednu stránku by mělo být ok...
Teď to jde taky řešit, jak bylo již zmíněné. Taky to tak používám. Na webu PHP aplikace, která se dotazuje mikro light pomocí souborů xml (případně i např. temp1.htm), ty pak po parsaci zobrazí. Dále formulář, který odesílá požadované hodnoty např. : adresa mikro light /sdscep?'.$key.'='.$value ;
Ono to asi vyjde nastejno, jestli je to takto anebo stránka v zařízení.
Ono to asi vyjde nastejno, jestli je to takto anebo stránka v zařízení.
Jenze kvuli PHP aplikaci musi trvale bezet pocitac, ktery ma spotrebu stokrat vetsi nez SDS MACRO, cimz cela vec trochu ztraci eleganci a vyznam.
Ba ne, ja pokladam uzivatelske www stranky za velmi uzitecne, uz se tesim az bude firmware nebo alespon navod zverejnen.
Nemusí. Zařízení posílá data pomocí httpget na internet, tam ukládá do databáze údaje.
Z internetu se taky dotazuje na zařízení - musí mít veřejnou IP adresu anebo přesměrování.
V bodech:
1. firmware s možností nahrát si vlastní webovou stránku do zařízení bude je ke stažení 18.3.2011 pro SDS MACRO
(popř. až vyjdou zase novější, použijte novější)
Nahrávání se provádí stejnou aplikací, jakou se nahrává SDS-C program (nová verze aplikace také bude ke stažení)
2. viz přízpěvek č.9 - z hlediska koncového uživatele to zřejmě vyjde nastejno, jen ta PHP varianta má delší cestu, kterou musí data urazit...
ale zase má tu obrovskou výhodu, že máte k dispozici pro své účely PLNOU sílu PHP a serveru, na kterém běží.
Uživatelská stránka může mít max. 128kB, což na pěkný živý web stačí. Když si do toho zakomponujete Javu (DOM/AJAX), tak získáte plný komfort (změny a zobrazování hodnot a stavů bez nutnosti načítat stránku při každém kliknutí na tlačítko).
Příklady chystáme... ale kdo umí webdesign a JavaScript tak si poradí sám bez problémů - komunikační rozhraní zařízení pro tyto účely jsou popsány na WiKi.
3. pokud použijete SDS-C, můžete, jak píše Simi, odesílat data ze zařízení kamkoliv, bez nutnosti mít server doma (spuštěné PC).
Pro tuto funkci není potřeba mít pevnou IP adresu (může být za NATem), jediné co je potřeba je, aby zařízení dokázalo odeslat data na server na internetu (tj. zařízení je pro tento případ HTTP KLIENT, potřebuje tedy neblokované HTTP).
Pokud by PHP aplikace běžela na domácím PC, pak ano, musel by být spuštěn - ovšem dnes lze sehnat webhosting pro PHP prakticky zadarmo, nebo můžete (zcela zadarmo) využít náš portal.merenienergie.cz
Kdo ale chce zařízení provozovat na soukromé síti, nepřipojené k internetu, tak jistě možnost interní uživatelské webové stránky ocení.
4. samozřejmě lze provádět tzv. "polling", tj. pravidelné tahání dat ze zařízení (např. čtením XML souborů), volbu si musí udělat každý sám podle potřeby a toho, jak má sestavený systém
Další dotazy rád zodpovím, ale myslím že nejlepší bude si to přímo vyzkoušet, nahrát si stránku do zařízení atd.
Nemusí. Zařízení posílá data pomocí httpget na internet, tam ukládá do databáze údaje.
Z internetu se taky dotazuje na zařízení - musí mít veřejnou IP adresu anebo přesměrování.
To ano, ale predpoklada to, ze vase spojeni do internetu je spolehlive. To u mne bohuzel pravda neni, jedu pres Wifi a vypadky nebo velmi pomaly provoz nastavaji relativne casto. Jinak by to znamenalo ze si pustim teplou vodu jen pokud pujde internet. Taky musite platit za verejnou IP adresu. Lokalni reseni je v tomto pripade urcite lepsi.
Trochu se v tom ztrácím, co má za vliv interní stránka v mikto light. Mikro light bude provádět regulaci i bez internetu či vnitřní sítě ať má či nemá vnitřní stránku. V případě, že potřebuji nastavit parametry, tak musím pustit PC a pak už je zase skoro jedno, zda má či nemá vnitřní stránku. Když ji nemá, tak na PC musí běžet www server s podporou PHP.
Takže rozdíl je pouze v tom, že musím umět zprovoznit www server s PHP na svém PC. To je jediná komplikace.
Jinak tu vlastní vnitřní stránku taky vítám. Dobré by ještě bylo, kdyby z ní šli nastavit i vybrané parametry z admin stránky. Aby se admim stránka nemusela vůbec použít.
Uživatelská stránka v SDS zařízení nenahrazuje stránku na internetovém serveru. Je především určena právě např. pro nastavení hodnot, nebo pro živé zobrazování (alternativa k Status stránce, kdy se dá vybrat jen to co chceme aby uživatel viděl) - pointa je v tom, že je potřeba určit, kde bude zařízení a odkud jej chceme ovládat. Samotné řízení aplikace provádí SDS-C nezávisle na tom, ze kterého místa jsou předávány instrukce či změny hodnot.
To ano, ale predpoklada to, ze vase spojeni do internetu je spolehlive. To u mne bohuzel pravda neni, jedu pres Wifi a vypadky nebo velmi pomaly provoz nastavaji relativne casto. Jinak by to znamenalo ze si pustim teplou vodu jen pokud pujde internet. Taky musite platit za verejnou IP adresu. Lokalni reseni je v tomto pripade urcite lepsi.
Toto je přesně jeden ze dvou případů - pokud je zařízení např. v domě a chceme ho ovládat především z domu, pak je výhodnější místně generovaná uživatelská stránka.
Skutečná realizace (co a jak se použije) pak závisí na konkrétním projektu, každému bude konkrétně vyhovovat to či ono. Proto nabízí zařízení SDS možnost použít cokoliv, tj. jak ovládání ze vzdáleného serveru, tak nabídku prostřednictvím místně generované uživatelské stránky.
Trochu se v tom ztrácím, co má za vliv interní stránka v mikto light.
Viz předchozí příspěvek. Umožnuje použít zařízení tak, aby to byla jediná potřebná věc k realizaci kompletní nabídky automatizace atd. Tzn. bude nezávisle provádět řízení prostřednictvím programu v SDS-C, ale současně uživatel může měnit parametry pomocí na míru udělané webové stránky, kterou má dostupnou přímo ze zařízení.
Takto lze i laickým uživatelům velmi jednoduše a rychle připravit řešení jejich problému na míru.
Např. SDS bude použito pro řízení teploty. Pak se nahraje program v SDS-C, který bude číst teplotu a spínat relé (pro topení). Cílová teplota bude změnitelná jako sdílená proměnná (sdscep). Pak zbývá udělat jednoduchou HTML stránku, na které bude vstupní řádek, do kterého uživatel napíše požadovanou cílovou teplotu, a tlačítko, kterým změnu potvrdí.
Pro uživatele tak změna nastavení termostatu znamená jen otevření stránky na dané adrese, zapsání nové teploty a potvrzení. A na toto vše stačí jediné zařízení, bez nutnosti externího serveru - samozřejmě s přibývajícími funkcemi (zejména záznam údajů) už může být externí server zase velmi vhodný...
Dobré by ještě bylo, kdyby z ní šli nastavit i vybrané parametry z admin stránky. Aby se admim stránka nemusela vůbec použít.
Pokud si tyto věci do HTML kódu uživatelské stránky doplníte, tak to lze provést taky. Nicméně konkrétně admin stránka obsahuje specifická nastavení, nemyslím si tedy, že by bylo dobré přenášet její prvky na uživatelskou stránku.
Měl jsem na mysli, kdybych Vaše zařízení použil v nějaké svém řešení, které bych dál prodával.
Aby konkurence prostě z výpisu admin stránky hned nevěděla, co je uvniř použito.
Proto ta uživatelská stránka s nastavováním hodnot.
Měl jsem na mysli, kdybych Vaše zařízení použil v nějaké svém řešení, které bych dál prodával.
Aby konkurence prostě z výpisu admin stránky hned nevěděla, co je uvniř použito.
Proto ta uživatelská stránka s nastavováním hodnot.
Toto je bez problému realizovatelné, záleží jen na vasí úrovni porozumění HTML, aby jste takovou stránku dokázal sestavit. Technická omezení tam nejsou.
Dobry den, vidim ze novy firmware uz je k dispozici. Kdy muzeme cekat navod a/nebo nejake priklady?
Kdyz uz pisu, chtel jsem se pri te prilezitosti taky zeptat, kdy bude k dispozici verze s displejem, pamatuji si spravne ze to ma byt na konci brezna?
Koupit ted verzi bez displeje a displej pozdeji dokoupit asi nejde, ze?
Dekuji.
Koupit ted verzi bez displeje a displej pozdeji dokoupit asi nejde, ze?
Domluvte se s obchodníkem - p. Prejda. Display je na doplňkové DPS, která se sandwichove zapojuje do hlavní DPS, takže toto by jste zvládnout měl. Nicméně, je potřeba i správná DIN krabička, s otvorem pro display a případně pro konektor pro RS485, což je na stejné DPS jako display.
Návody pro nové funkce jsou postupně přidávány na WiKi.
Dobry den. Vyvijim ted uzivatelskou www stranku (user.htm). Celkem to funguje, i kdyz kod je trochu neprehledny, protoze je potreba nacitat xml.xml, usys.xml a cgio_dys (stav D0, naformatovany cas a mozna jeste neco je jen tam).
1) Neslo by udelat jednu XML stranku kde by bylo vsechno, kompletni stav zarizeni?
2) Nevim jak ladit stranku lokalne, na pocitaci, abych ji nemusel porad nahravat do SDS. I kdyz URL doplnim o IP adresu zarizeni SDS, tak se mi pokud otevru stranku jako lokalni soubor dynamicky obsah (Javascript) neobnovuje (v logu vidim ze dojde ke spojeni HTTP GET, ale text na strance se nezmeni). Ze zarizeni SDS to funguje. Nevite co je potreba udelat? Pouzivam Firefox.
3) Mam problem se zobrazenim uzivatelske stranky na telefonu s Androidem. Ostatni SDS stranky funguji, ale user.htm mi hlasi chybu spojeni, nezobrazi se nic, ani staticky obsah. Nevite cim by to mohlo byt, je user.htm v necem jina nez stranky ktere tam jsou natvrdo?
Dekuji,
Honza
kod je trochu neprehledny, protoze je potreba nacitat xml.xml, usys.xml a cgio_dys
Je to demo, cílem bylo dostat tam toho co nejvíce.
1) Neslo by udelat jednu XML stranku kde by bylo vsechno, kompletni stav zarizeni?
Tuším že většina už je v xml.xml, no pravda - většina není všechno... Ale je to rozděleno na dva bloky, tj. stav zařízení a stavy S0 počítadel. Obvykle je požadavek na co nejmenší datové přenosy, a proto se to tak rozdělilo - typicky, koho zajímá stav relé, ten v tu chvíli nechce S0 a naopak. No a kdo chce obojí, pošle dva dotazy.
2) Nevim jak ladit stranku lokalne, na pocitaci, abych ji nemusel porad nahravat do SDS. I kdyz URL doplnim o IP adresu zarizeni SDS, tak se mi pokud otevru stranku jako lokalni soubor dynamicky obsah (Javascript) neobnovuje (v logu vidim ze dojde ke spojeni HTTP GET, ale text na strance se nezmeni). Ze zarizeni SDS to funguje. Nevite co je potreba udelat? Pouzivam Firefox.
Toto je bezpečnostní vlastnost FireFoxu tzv. Same Site Origin policy. Např. IE tuto vlastnost nemá (což je špatně) a v něm to ladit jde. Jde o to, že je cílem zabránit hackerům v provádění cross-site scriptingu, kdy případný podvrhnutý kód na jedné stránce stáhne data z jiné stránky na jiné doméně (např. se přihlásíte na svůj webový email servis a tam otevřete email s podvrhnutým kódem, který odešle vaše data kam určitě nechcete). Takže FireFox sice ty data dostane, ale schválně je zahodí. Více info viz http://en.wikipedia.org/wiki/Same_origin_policy.
3) Mam problem se zobrazenim uzivatelske stranky na telefonu s Androidem. Ostatni SDS stranky funguji, ale user.htm mi hlasi chybu spojeni, nezobrazi se nic, ani staticky obsah. Nevite cim by to mohlo byt, je user.htm v necem jina nez stranky ktere tam jsou natvrdo?
Není tam jakýkoliv rozdíl nebo specifický přístup, všechny stránky jsou podávány stejným způsobem. Můžete na tom telefonu pustit něco jako Wireshark a zkontrolovat si co se skutečně přenáší ? Ať zjistíme kde je problém. Popř. zkuste nahrát user.htm jako nějakou jednoduchou prázdnou malou stránku, co to udělá.
jkmbprg napsal:kod je trochu neprehledny, protoze je potreba nacitat xml.xml, usys.xml a cgio_dys
Je to demo, cílem bylo dostat tam toho co nejvíce.
Ja jsem mluvil o svem vlastnim kodu, ve kterem ted musim nacitat vsechny tri vyse zminene stranky (nejen dve), protoze potrebuji stav rele, stav uzivatelskych promennych i stav D0. No co se da delat, sice je to neprehledne, ale funguje to.
Toto je bezpečnostní vlastnost FireFoxu tzv. Same Site Origin policy.
OK, dekuji za vysvetleni. Tak snad bude mit pamet v SDS dostatecnou zivotnost aby prezila me ladeni Javascriptu...
jkmbprg napsal:3) Mam problem se zobrazenim uzivatelske stranky na telefonu s Androidem. Ostatni SDS stranky funguji, ale user.htm mi hlasi chybu spojeni, nezobrazi se nic, ani staticky obsah. Nevite cim by to mohlo byt, je user.htm v necem jina nez stranky ktere tam jsou natvrdo?
Není tam jakýkoliv rozdíl nebo specifický přístup, všechny stránky jsou podávány stejným způsobem. Můžete na tom telefonu pustit něco jako Wireshark a zkontrolovat si co se skutečně přenáší ? Ať zjistíme kde je problém. Popř. zkuste nahrát user.htm jako nějakou jednoduchou prázdnou malou stránku, co to udělá.
To jsem zkousel, dal jsem tu defaultni stranku ktera je v SDS-C, a chova se to stejne. Wireshark mi na Androidu nefunguje - asi nemam dost pameti aby bezel Wireshark a prohlizec najednou.
Nicmene jsem se zkousel divat na komunikaci pomoci tcpdump v Linuxu a myslim, ze tam rozdil je. Ostatni SDS stranky odpovidaji na HTTP GET zadost bud "HTTP/1.1 302 Found" nebo "HTTP/1.1 200 OK". Zato na zadost "GET /user.htm HTTP/1.1" odpovi SDS primo HTML kodem stranky, prvni radek se HTTP status kodem tam chybi.
SOO policy - zkuste to dělat v Internet Exploreru, tam by to mělo fungovat (stránka na disku, SDS na IP adrese). Jen je potřeba do kódu user.htm dopsat celou IP adresu v jednotlivých voláních (což zase naopak tam nesmí být, je-li stránka spouštěna přímo z SDS, protože tam může být IP různá nebo změněna v průběhu času...).
prvni radek se HTTP status kodem tam chybi.
To bude ten problém... nechám to tam doplnit.
Dobrý den,
pro uživatelskou stránku "/user.html" jsem částečně použil skript z dema http://85.207.251.59:1013/user.htm, ale nemůžu přijít na to, proč po načtení stránky nereagují tlačítka na první událost "onclick" a při další události už je to v pořádku - stejné je to i v tom demu.
Dále využívám prvku "CheckBox" pro ovládání uživatelských SYS proměných, ale rád bych, aby po načtení stránky byl CheckBox ve stavu odpovídajícim podle dat v SYS, je vůbec možné nastavit Checked podle dat v SYS?
Aktuálně - Firefox 8.0.1 nezobrazí user.html ale rovnou zdrojový kód, IE a Google Chrome fungují normálně.
Chcete-li přispívat, musíte se přihlásit nebo projít procesem registrace.
SDS PLC/PAC: Měření Energie & OnlineTechnology.cz » SDS-MACRO (LM) » uživatelský web