1

Téma: uchováním naměřených dat

Jak je to s uchováním naměřených dat v SDSMacro ?
Jaké množství dat se dá uložit ?
Jak se dá realizovat jejich stažení do PC ?
Myslím tím přímé uchování v  SDSMacro bez využití PC nebo vašeho web portálu

2

Re: uchováním naměřených dat

jakých dat přesně ? třeba tohle http://188.246.107.168/s0.htm ?

3

Re: uchováním naměřených dat

Třeba něco takového - to je generováno přímo uvnitř SDS ?
Potřebuji v určitém intervalu sbírat údaje z čidel a různé další hodnoty (nastavení serv) a  ty někde uchovat (aspoň dočasně než je stahnu do PC) aby se dalo analytovat/optimalizovat chování soustavy.

4

Re: uchováním naměřených dat

aaano.. o jaké údaje se servy jde ? http://188.246.107.168/cgi_pg?p=1 v záložce log máte logováno vše co se děje..

5

Re: uchováním naměřených dat

Díky za odkaz, ale neznám heslo
U serv by to měla být jejich přibližná poloha (výpočtem) která se bude uchovávt v nějaké proměnné v programu.

6

Re: uchováním naměřených dat

heslo je test..

PS: ta stránka s logy je stejná v každém SDS výrobku, ať je to micro macro ups a spo... všechno má záložku log vlevo v menu

7

Re: uchováním naměřených dat

pořád mi ale do hlavy nejdou ty serva, bude se to ovládat pwm kdy do toho pustíš jistou střídu na jistý čas a podle toho se bude počítat úhel natočení, či snad úhel pootočení oproti nějaké poslední stop poloze ? nebo snad rélé nebo digitální vstupy budou ovládat nějakou tvrdou logiku něco jako 4017 a za tím driver z mosfetů pro každé vinutí morotu a zase nějaký šílený přepočet koncové polohy z "minula" jako výchozí startovací pro aktuální krok ? zus se o tom rozepsat co s tím míníš udělat - myslím celý projekt či snad nějaké hrubé schéma co a jak.. hodně to napoví dalšímu postupu

8

Re: uchováním naměřených dat

Chystáme možnosti pro SDS-C, které zpřístupní programu 128kB pevné (nevolatilní) paměti DATAFLASH na výrobcích SDS MICRO DIN a SDS MACRO, a to pro libovolné použití.

Pak bude možno si pomocí jednoduchého SDS-C programu do této paměti hodnoty zapisovat, a poté třeba někam poslat nebo si je nechat vypsat atd.

Takto půjde realizovat celá řada funkcí, např. logování teploty atd. . .

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

9

Re: uchováním naměřených dat

K těm servům:
zatím to je jen teorie, ale pokud to bude prakticky realizovatelné chtěl bych PID regulátor, který bude pomocí relé ovládat dvoubodové servo.
Poloha se bude určovat kumulací odchylek + kalibrace/reset ideálně přes koncák serva.
Pokud to nebude zvládat PID tak buď použiju nějaký PIC který bude jen realizovat PID regulyci, nebo zjednoduším algoritmus.
Máte s tím nějaké zkušenosti?
Jde o regulaci teplot topení, takže to není kritické na čas ani na přesnost.

10

Re: uchováním naměřených dat

tak to bych neviděl až tak tragicky pokud by se jednalo jenom o přejetí do polohy "otevřeno" kdy by se vlastně s teplotou "nad" sepnulo jedno relé které by / s pomocí další silovější enektroniky+ jednoduché logiky/ otevřelo servo resp nechalo vstup / kroky / funkční do doby signálu z koncáku a k tomu samozřejmě malá ochrana kde by byl nějaký ochranný čas třeba 30s aby servo nejelo "za roh" a neupeklo se vinutí ve vlastní šťávě, všechno by mělo jít řešit přímno v sds-c

11

Re: uchováním naměřených dat

např. inovovaná serva prodávána již za totalitních dob...

Ty se ovládájí 24V napětím, dokud je přiloženo napětí, servo pomaličku točí buď na jednu nebo druhou stranu. Jakmile najedou na konec dráhy, je přívod k motoru přerušen koncovým vypínačem. Takže můžete dále dodávat 24V ale motor se přestane točit.

Prodávájí se jak se zpětnou signalizací polohy, tak bez, což zcela pro tyto účely stačí - vzhledem k tomu, že se servo točí pomalu, se dá jednoduše provést regulační algoritmus. Pokud bude regulační krok dostatečně pomalý, nepotřebujete ani PID regulátor... Stačí vždy krátce pohnout se servem na tu stranu, na kterou je potřeba (přitopit, ochladit) a nemusíte ani dbát na okrajové podmínky (servo se na kraji samo odpojí). Takže když ráno zapnete kotel do studeného bytu, servo se natočí na maximum a zůstane tam dokud teploměr v bytě neohlásí zvýšení teploty. Jak se bude teplota zvyšovat, servo se bude pomalu otáčet od maxima pryč, až se pak celá soustava ustálí na nějaké vhodné teplotě. Jediná potřeba bude naladit ten správný čas (rychlost) regulace.

Nebo lze použít i modernější aktuátory, např. řízené napětím 0-10V, a toto napětí vytvořit pomocí převodníku PWM->0-10V. Tento převodník se připojí k SDS MACRO na PWM výstup, a pak v SDS-C jen nastavujete střídu PWM signálu podle aktuální potřeby (odpovídá napětí 0 až 10V na výstupu převodníku). Tyto aktuátory jsou však drazší než zmíněné motorové serva, a opět myslím že vzhledem k dané úloze i zbytečné.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !