1 Naposledy upravil: vkalina (2014-05-11 10:35:05)

Téma: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Dobrý den, používám pro řízení solárního ohřevu IO6 v této aplikaci Kotelna na dřevoplyn & Solární ohřev  . Kotelnu řídím modulem SDS MICRO Light E - R2 a soláry SDS MICRO Light IO6 R6-12 . Vše fungule parádně. IO6 je v provozu od 15.3.2014, ale už se mi 2x stalo, že IO6 přestal síťově komunikovat. Po HW restartu normálně naběhl. Vnitřní program funguval i při ztrátě komunikace. Firmware verze hw SoC-ARM REV2 100Mbit DF9, ze dne 1.3.2014. Dokázal bych to ošetřit přes WATCHDOG, ale myslím, že problém bude v Firmware. Narazil už někdo na tento problém ?

PS: MAC adresa je jedinečná - BETA verzi jsem nezkoušel, neb dle fora tento problém neřeší
Schéma zapojení sítě Sit
SDS program Program

Díky Václav Kalina

2

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Sakra, už se mi to stalo po třetí. To mám tento problém pouze já ? Jdu naistalovat WATCHDOG, ale očekával bych, že se k tomu výrobce alespoň vyjádří.

3

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Dělá to jen IO6 nebo i jiné SDS na stejné síti ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

4 Naposledy upravil: vkalina (2014-05-23 12:45:35)

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Pouze IO6 a interval vypadku se neustale snizuje. Ted uz vypadava obden. Navic u nej nefunguje Watchdog a u ostatnich SDS zarizeni mam obsazene vsechny rel. vystupy, takze to nedokazu osetrit. Uz jsem z toho celkem zoufalej a budu muset nejspis watchdog naprogramovat primo do IO6 rucne.

5

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Nevidím důvod proč by se to IO6 mělo chovat jinak než MICRO,
zvláště když mají úplně stejné jádro (IO6 má jen o čtyři relé více, ale ty nemají na síťové chování vliv).

Zkuste to s verzí 16.4.2014 což je poslední stable-release. Kdo ví, třeba to pomůže (i kdyby jen to přeflashovat).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

6 Naposledy upravil: vkalina (2014-05-26 22:49:43)

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

To já taky ne. Mám doma 2x micro a 1x io6 a blbne pouze io6. Flashovani jsem se do poslední chvíle chtěl vyhnout, abych nemusel znovu načítat čidla, což je docela pakárna, ale asi mi nic jinýho nezbude. Čekal jsem na vydání nové oficiální verze, ale holt budu muset rysknout tu betu. Jenom doufám že až vyjde oficiální ostrá verze, že nebudu muset čidla načítat znovu. Kdyby se tam ty adresy dalaly napsat elespoň ručně, ale kuchat všechny čidla je fakt opruz

7

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Tak možná jsem to vyřešil, ale stejně mi to přijde divné. V javascriptu jsem měl nastaveno vyčítání dat po 10 vteřinách (každých 10 vteřin se mi spustil PHP script který pomocí XML vyčetl data z IO6. Je pravda, že když na to koukalo cca 6 lidí najednou, tak to bylo 6 požadavků zároveň a SDSko má z načítáním XML trošku problém. Vidím to i v logu, kdy cca za den 30x nedokáže korektně načíst data.) Snížil jsem onload na 1 minutu a od té doby se zatím komunikace s IO6 nepřerušila.  Pokud stránku sleduje jeden uživatel, je to v pohodě, ale s nějakým masívním přístupem na dynamickou grafiku se u SDSka asi počítat nedá. Přitom výkonově je procesor SDS neustále na 1% , ale na implementaci XML by se asi mělo krapet zapracovat. Vyčítání přes get je v pohodě, ale to lze pouze ze stejné domény, tudíž k provozování dynamické stránky na serveru je to nepoužitené.

8

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Hodnota využití CPU v SDS, přenášená přes SNMP, je pouze fiktivní hodnota přítomná kvůli případné integraci do programu "Dude" (Mikrotik).

SDS není určeno pro obsluhu desítek uživatelů, kteří si současně stahují webové stránky, velké XML soubory a další, z webového serveru SDS - protože SDS je primárně určeno na řízení a web poskytuje jako doplněk pro kontrolu. Pokud chcete poskytovat údaje pro celý Internet, je nutné použít oddělovací vlastní webový server, s výkonným procesorem a obrovským množstvím RAM (které se v SDS dostává "jen pro několik uživatelů", vždyť SoC v SDS má jen 128kB RAM).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

9

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Dá se někde v administraci nastavit název zařízení v síti
routerNETGEAR JWNR2000v2 mi neumožňuje nastavit QOS při 2 stejných názvech zařízení

10

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Co to znamená "název zařízení v sítí". Jedná se o některou položku např. v DHCP discovery paketu ? Nebo co ten konkrétní router vlastně požaduje, aby mu SDS řeklo (a pak to možná půjde řešit).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

11

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

QoS u tohoto routeru při zadání MAC kontroluje název zařízení v síti, u SSD je zobrazeno <unknown> (na Linuxovém počítači ho nastavuji root@localhost:~# hostname xxxxx). Protože mám v síti i kameru, kde také nemohu nastavit název, hlásí mi router "duplicitní zařízení v síti", nemohu omezit rychlost připojení a prioritu, musím si vybrat - buď kameru nebo SDS

12

Re: IO6 Výpadky na L3 vrstvě

Používáte DHCP pro konkrétní SDS, nebo má pevnou IP adresu (zadanou ručně v administraci toho konkrétního SDS) ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !