1 Naposledy upravil: mseemann (2014-06-25 16:39:23)

Téma: Kontrola práce - projekt ScadaBeat

Ahoj všem,

v práci máme mnoho strojů na kterých kontrolujeme prostoje. Děláme to samozřejmě přes různé scady, které komunikují s PLC systémy povětšinou se SIMATIC S7-300(200). Což je velmi nákladné, ale na druhou stranu máte mnoho konkrétních informací.

Naproti tomu mě napadlo udělat sice jednoduší systém, ale o mnoho(mnoho, mnoho... :-)) levnější. Používám SDS MICRO DIN E, které klasicky vyčítá pulzy. Na druhé straně mám server, který každou minutu posbírá hodnoty stavu načtených pulzů a ty dále vyhodnocuji.

Nástroj je to hlavně pro mistry ve výrobě. Kontrolují tím směny u kterých nemohli být. Na konci měsíce pak vidí kolik hodin daný stroj jel. Hlavní pricip tkví v tom, že stroj při práci spotřebuje nějakou energii, oproti tomu když jede na prázdo, spotřebuje míň.

Momentálně dodělávám bakaláře a nechtěl jsem dělat něco, co je k ničemu, tak jsem v práci vytvořil můj projekt, který nazývám ScadaBeat.

Tento projekt můžete nalézt na http://scada.mtcomax.cz
tady je něco jako manuál http://scada.mtcomax.local/manual-scadabeat.docx

Projekt je v beta testování, takže ho občas upravuji. Mistři ho již používají a zatím to vypadá slibně.

Zajímal by mě jaký na to máte názor? Napadá vás nějaké vylepšení? Sem s ním :-).

Jestli chcete, můžete mi klidně napsat
Marek.Seemann.ZAVINÁČ.mtcomax.TEČKA.cz

Pohodový den všem
Marek

2

Re: Kontrola práce - projekt ScadaBeat

Mno, přelétl jsem to očima, a zarazilo mě - proč bych měl nastavovat MAC adresu? Ta je daná výrobcem, a i když ji některá zařízení dovolují měnit, nevidím k tomu důvod. A za cca 20 let praxe jsem v žádné síti nenarazil na 2 stejné MAC, a že ty sítě byly rozlehlé (i na L2).

3

Re: Kontrola práce - projekt ScadaBeat

Martine, oni všechny stejny desky dodávaj s tou samou MAC adresou. Když jich máš v jedný sít víc, tak ji změnit musíš