1

Téma: Aplikace pro android

Dneska jsem si všiml na portálu, že je k dispozici aplikace pro android. Bohužel se mi nepovedo nastavit připojení
k SDS MICRO Light E - R2 firmware 9.9.2014. Port 17200 který je v aplikaci přednastavený je ten který se má použít nebo se musí přepsat portem, který je pro web rozhraní? Je potřeba přehrát FW aby aplikace fungovala? Děkuji

2

Re: Aplikace pro android

Tak na google play mi poradil vývojář aplikace. Musí se v aplikaci nastavit číslo portu UDPctrl který je v nastavení sds.
A samozdřejmě směrovat port v routeru.

3

Re: Aplikace pro android

Ano tak to je. Viz první příspěvek v tomto vláknu.

4

Re: Aplikace pro android

Netušil jsem že vzniklo extra vlákno pro tuto aplikaci. Tak bych poprosil moje příspěvky buď smazat nebo převést.
Jinak troch bojuji v aplikaci se zobrazením spotřeby. Sice to ukazuje obě sazby ale u každý jsou tři údaje je to celkem matoucí.
Přemýšlím co která znamená.  V záložce dnes se zobrazují v levé části teploty, ale paradoxně úplně nahoře vidím napěťový vstup č. 2 a 3 se 4 vidím vpravo pod stavem relé. Zdá se mi to poněkud divný. Podle jakého kritéria se ukazují informace v záložce dnes? Jinak tato aplikace vypadá velmi slibně.  Píšete, že bude možné ukládat aktuální stav do archivu. Předpokládám do uložiště mobilu jaký je časový výhled?  Děkuji

5

Re: Aplikace pro android

První údaj spotřeby je akt.výkon, druhý je t0 a třetí t1 (tedy denní,noční proud). V této chvíli se rozmýšlíme jestli stránku dnes neudělat úplně jinak. Např rastr 4x2 okna a v nich uživatelem nastavené údaje. Pokud nepoužíváte AD vstupy, vyblokujte je v nastavení. Přestanou se zobrazovat na stránce dnes. Ukládání stavu není problém, ale musíme vymyslet jak uložaná data zobrazit.

Necháme se určitě inspirovat požadavky uživatelů. Pokud máte nějakou ideu, sem s ní ;-)

6

Re: Aplikace pro android

Trochu mě mátlo to že se tam ukazovali i údaje [T1] Načteno od odečtu: tak ty jsem vypnul.
Popravdě využívám měření spotřeby plynu. S tím že T0 je vytápění domu a T1 je ořev teplé vody. Jak už bylo zmíněno jednotky bude možné nastavit později. Momentálně mi to ukazuje 2262966 kWh a ve skutečnosti je to 22629,66 m3. Celkem bych se přimlouval jestli by bylo reálný ukazovat denní spotřebu s tím, že by se vždy po půlnoci vynulovala.
Jestli tomu rozumím tak ukládání dat by fungovalo tak, že si v aplikaci nastavím jak často má vyčítat data a ty se uloží pokud telefon bude mít přístup na intyernet? Pro začátek mě osobně by stačilo ukládání do nějakého textového dokumentu. Momentálně sleduji výstupní teplotu z kotle v závislosti na venkovní teplotě. A ukládání po 15 min. na portál je pro mě nepoužitelné.
Máte v plánu v budoucnu vytvořit nějaký widget na plochu mobilu?

7

Re: Aplikace pro android

Díky za upozornění na chybu s čárkou. Takové ty denní spotřeby atd je problém. Aplikace by musela vždy o půlnoci stáhnout aktuální stav a ten uložit do databáze. Pak při zobrazení odečíst akt.stav od toho uloženého. Ale data se nemusí povést uložit. Takže funkce je zaručena tak na 50%.

Ukládání jsme zatím mysleli na stisk nějakého knoflíku. Aut.ukládání dat není problém, ale baterka půjde s nepřetržitým provozem na gsm nebo wifi k nule. Toto asi nebude problém při pevném uložení tabletu na zeď a do zdroje. Data se určitě budou ukládata do databáze. Export by mohl být i do txt.

Widget samozřejmě plánujeme smile

8

Re: Aplikace pro android

Nevím jestli je to možné nebo je to nesmysl, ale co kdyby si aplikace načetla stav který je nejblíž půlnoci přímo z portálu a ne z SDS tím by se eliminovalo riziko, že se stav do mobilu přesně o půlnoci nenačte.

Ukládání dat bych nechal na uživateli ať rozhodne jestli bude manuálně ukládat a nebo automaticky.
Osobně mám zapnutou wifi i mobilní data 24 hodin denně a výdrž baterie není zas tak hrozná. Předpokládám že to bude náročný jako synchronizace mejlu po 5 minutách.

Jinak děkuji za odpověď.

9

Re: Aplikace pro android

Ta aplikace je primárně určena k ovládání SDS. Nějaké ukládání dat jsme plánovali, ale zase přímo z SDS. Na sledování portálu bychom možná vymysleli jinou aplikaci. V této chvíli chceme dotáhnout do rozumné podoby control panel, pak budeme řešit portál, atd. Ty dotazy nejsou nijak veliké. Pokud už teď jedete celý den na wifi a gsm data, asi to nebude mít zásadní vliv. Samozřejmě bude na uživateli jak často si nechá data stahovat. Asi to necháme od 1s. Omezení bude jen trasa resp gsm. No a pak paměť telefonu. Pro takové množství dat (např po 10s) to bude chtít pořádný kus databáze.

10

Re: Aplikace pro android

Díky za aplikaci.
Měl dotaz na ovládání relé - ve web rozhraní je nastavení ručně, watchdogem, programem SDS-C - jaké typ ovládání je  v této aplikaci? Je stav nastavený pomocí android  aplikace následně přepsán programem?
Za sebe doporučuji dále doplnit i ovládání D0.

Děkuji

11

Re: Aplikace pro android

Musíte nastavit ovládání přes sds-c.  Relé pak bude ovládáno  jak z sds-c tak i Android.  Pozor na to!  D0 doplníme snad už do nejbližší verze.

12

Re: Aplikace pro android

Zdravim,
mozna by bylo dobre vytvorit vlakno typu "WishList", takto se mi zda, ze jednotlive napady zapadavaji mezi ostatni prispevky.
Nebo je pro vas lepsi, kdybych zalozil pro sve prani extra vlakno?

me prani spociva v lepsi integraci mezi SDS Control Panel a SDS-C programem, konkretne mi chybi moznost predavani parametru:

1. potrebuji v SDS-COntrol panelu nastavit rucne teplotu pro SDS-C aplikaci typu "termostat" - predpokladam pres nejakou sys.promennou (sys[140-149])?
2. Jine sys.promenne bych naopak potreboval v Control Panelu zobrazit (napr. prepocet counteru prilozeni maho automatickeho uhelneho kotle (aktualne v nacitanem v Opto1) na procenta naplneni zasobniku apod..) - opet predpokladam predani hodnoty pres nejakou sys.promennou.
Jinak supr aplikace
Dekuji