1

Téma: Amploc

Dobrý den,

už druhý den se snažím přijít na asi naprosto triviální věc:
mám amplok 50A - měřím bez protékajícího proudu 4,705V - to je v pořádku, ale nejde mi zaboha nastavit offset tak aby mi čidlo ukazovalo nulu při 4,705 a zároveň nastavit proměnné tak aby každý krok 43,6mV což odpovídá 1A protékajícího proudu se zobrazoval korektně jako proud.
na Lan Controleru to problém nebyl, tam byl offset a násobič - takže to vcelku šlo ale tady jsou nastavené hodnoty jinak a nějak se s tím neumím poprat.

na SDS mám nulovou konstantu 3 a přepopčtovou konstantu 3400
problém je že ten vzorec co tam je: prezentovaná_hodnota = (SoC_digitální_změrená_hodnota - nulová_konstanta) / (přepočtová_konstanta/100) dle mého absolutně danému problému nevyhovuje.
Nejlepší řešení by bylo kdyby se dalo s výslednou hodnotou v desce ještě nějak pracovat, idálně ještě zkombinovat s dalším A/D výstupem a vypočítávat rovnou výstupní výkon ve watech a tu posílat na eportal, ale takovéto programování sds je mimo moje znalosti

2

Re: Amploc

Toto asi s pouhým nastavením Ad vstupu nepůjde vypočítat. Chtělo by to použít c-prog rám kde se zaměřena hodnota prepocita na požadovanou hodnotu. Program by měl odečíst aktuální hodnotu Ad vstupu, odečíst 4.705v a zbytek vydelit 43.6v. Problém bude zaokrouhleni a nepřesnost Ad vstupu. Možná by to chtělo zjistit max možnou hodnotu na Ad vstupu a upravit delic na vstupu pro větší citlivost.

Na SDS je nulový offset 3 pro ořezání šumu a konstanta 3400 odpovídá přepočtu na max napětí 30v. To je dáno delicem na Ad vstupu.