Téma: iOS - SDS Control Panel

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li uvažujete i o vývoji mobilní aplikace SDS Control Panel pro iOS - iPhone/iPad.

2

Re: iOS - SDS Control Panel

Bohužel v této chvíli o tom neuvažujeme. Zatím je plno práce s vývojem nové aplikace pro android.

3

Re: iOS - SDS Control Panel

nejaka zmena? mam uz par klientu, kteri by se radi na SDS divali skrze SDS Control z iPhonu wink

Chci znát boží myšlenky. Zbytek jsou jen maličkosti.

4

Re: iOS - SDS Control Panel

také bych přivítal SDS přes iOS

5 Naposledy upravil: HonzaD (2018-07-27 09:38:37)

Re: iOS - SDS Control Panel

Zdravím, tohle by mě taky zajímalo jak to vypadá s iOS.

Malinko si teď hraji s HomeBridge a celkem to funguje, zatím se mi do HomeKitu podařilo zprovoznit veškerá "chytrá" WiFi zařízení, které mám doma.

Například je napsaný Plug-in i na to, že když i pořídíte Mi-Light iBox (což je takový Wi-Fi bridge mezi mobilem a koncovými zařízeními, které fungují jen na RF 2,4GHz) tak pak lze přes HomeBridge ovládat veškeré koncové zařízení od Mi-Light které pracují jen na proprietárním RF 2,4GHz.

Celkem pěkné stránky s návody jak jednoduše zprovoznit HomeBridge najdete na ruském webu www.INDAHOMEKIT.ru

Takže ideálně kdyby vznikl plugin, který by zobrazoval v HomeKitu jak veličiny.

iOS aplikaci na zobrazování i nějakých statistik a grafů na iOS moc neznám, něco by možná šlo vymyslet s aplikací Elgato Eve.


DoHome

6

Re: iOS - SDS Control Panel

iOS aplikace = nemáme programátora, který by to udělal, a navíc požadavek bude kvalitně a robustně.
Pokud se někdo najde, kdo by byl schopný, věřím tomu že to výrobce i dobře a okamžitě zaplatí.

Poznámka:
SDS jako fyzické zařízení (modul SDS) homekit umět nebude, muselo by totiž projít certifikací MFi, a protože jsem to u jiných výrobků dělal (hw i fw) tak vím co je to za drbačku. Jen zprovoznit oficiální knihovny od apple, zabugované, je noční můra. Málokdo to má nakonec implementované dobře (podívejte se na traffic ve wiresharku, homekit MDNS je první věc co je obvykle špatně).
A k tomu navíc by jsme museli kupovat na každý kus výrobku SDS jeden kryptočip od apple (ve kterém jsou privátní klíče pro připojení do homekit sítě, např. pro ověření zařízení směrem do iphone), a byť výrobní cena tohoto chipu je prakticky nulová, prodejní cena je závratná (platba za licenci).

Rozumnější mi přijde např. si k SDS BIG připojit modul se Z-Wave a pak nakoupit periférie Z-Wave. Těch je plno a hlavně - Z-Wave je otevřený standard, a nestane se to co třeba u Hue kdy to jednoho dne výrobce zamkl a smůla, už si tam nikdo nepřidal věci (žárovky) od jiných výrobců atd. atd.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

7

Re: iOS - SDS Control Panel

Díky za odpověď mě ani tak nešlo o oficiální HomeKit kompatibilitu, jako spíš tu neoficiální.. Jako jen ten plugin do toho HomeBridge.

Asi rozumím tomu, že ten HomeKit není úplně bez chybky, sám s tím mám problém, že se mi teď pere iPhone s iPadem a nereaguje pak ani jeden..
Ale stále mi to připadá jako celkem zajímavá cesta. Na opačné straně třeba vůbec nerozumím tomu jak automatizaci a ovládání domácnosti zamýšlí Google.. Žádnou nativní aplikaci na ovládání věcí nemá... jediné co, tak si můžu koupit repráček a napojit si tam aplikace jiných výrobců a pak už hlasově domácnost ovládat můžu, ale neexistuje jednotné rozhraní, kam bych si integroval všechno a které by mělo na mobilu, ipadu, v hodinkách a na počítači jednotné ovládací rozhraní.. To už je možná lepší ta Alexa, ale u Applu a Googlu, je nějaký předpoklad, že někdy přidají českou lokalizaci, to u Amazonu bohužel není..