1

Téma: Mapa teplot

Zde bude debata ohledně nově připravované mapy teplot na portálu..

Prosím j@m aby sem dodal základní info ohledně přidání čidel do mapy.. případně možnost doplnit ke značkám na mapě možnost rozkliknutí - něco jako RIPE Atlas smile

2

Re: Mapa teplot

Mapa teplot - vynikající, výborný nápad !

Už se teším až se mapa naplní - to se pak bude dobře plánovat cestování !

Chce to nějak motivovat uživatele, aby tuto funkci každý u sebe zprovoznil...

Plus nabídnout možnost anonymního přidání, řada lidí by určitě ráda poskytla údaje ze svého teploměru, ale nehce být identifikována. Tzn. umožnit uvést např. "jen" souřadnice města, namísto přesné polohy atd.

Taky by se tomu měla udělat reklama, a nabídnout to ISP: poskytněte data z vašeho SDS a na oplátku si na své stránky můžete dát naši mapu... (bez přihlášení do portálu - a se svým banerem, proč ne).

Ideálně pokud by styl aplikace byl podobný http://radar.bourky.cz/ (ne stejný, nechceme nikoho kopírovat).
Jde o to že mapa by byla přes celé okno, základní vrstva budou teplotní údaje z SDS, a další volitelné vrstvy (např. radar) si pak každý zobrazí tlačítkem sám, pokud bude chtít.

Pěkná by také byla vrstva, která by byla mapou teploty, sestavenou ze známých teplotních bodů, kde zbytek by byl dopočítán, viz http://pocasi.idnes.cz/?t=img_t&regionId=&d=  (nemusí to být tak detailní, jen hrubý gradient dopočtený z těch několika známých bodů).

Každopádně cool

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3 Naposledy upravil: nesvara (2012-08-23 23:40:57)

Re: Mapa teplot

Koukám jak se eportal zajímavě rozvíjí. Přidal jsem venkovní teplotu na mapu. Mám zde i čidlo vlhkosti, to ale nelze přidat. Čidlo je umístěno na severní straně střechy asi ve výšce 8 metrů.

4

Re: Mapa teplot

Chystám to do nápovědy na eportále. Tak jen ve zkratce...

V nastavení údajů teplotních čidel (menu "Nestavení", volba "Nastavit vstupy", editace teplotního čidla) je možnost zadat zem.souřadnice kde se čidlo nachází. V nápovědě na pravé straně je popis jak na to. Používejte prosím jen venkovní čidla!!! V budoucnu možná nabídku rozšíříme o další vstupy. K dispozici máte možnost nechat čidla zobrazit jen pro sebe, registrované nebo všechny (přihlášení HOST). Všechny čidla jsou zobrazovány anonymně. Zadávejte nejlépe přibližné souřadnice (např. střed obce). Pokud zadáte přesné souřadnice místa, každý vás vypátrá ;-)

Ta možnost rozkliknutí není problém, ale co by tam mělo být? Pořád to chceme držet anonymně. Nebo?

Další nápady na vylepšení pište sem.

5

Re: Mapa teplot

No přidal bych tam možnost rozkliknutí údaje o teplotě a zobrazení dodatečných údajů, které si uživatel vloží v nastavení do tomu určeného místa..

6

Re: Mapa teplot

Např. informaci o konkrétním umístění čidla (výška. světová strana apod.)

7

Re: Mapa teplot

No co už by si tam kdo dal to by tam bylo..něco jako toto http://postimage.org/image/ncsmjfju3/
Taktéž by bylo záhodno aby byla mapa bez přihlášení, ideálně na stránce pro přihlášení k portálu...žádné lokační údaje krom souřadnic se neskladují, takže v tom nevidím problém..

8

Re: Mapa teplot

Mapa teplot vůbec nejde, po kliknutí na odkaz prohlížeč vždy skončí na timeoutu.

Re: Mapa teplot

zdravím,
nevíte někdo proč mi nejde odesílat údaj do mapy teplot z SDS Micro IO6?
To se musí taky stáhnout nový C program?
Na portál mi vše chodí jak má,jen jsem dodatečně doplnil souřadnice Jílového u Děčína
a ostatní zaškrtátka a stále nic.
Myslím,že jsem vše splnil v nastavení a stále nic sad

10

Re: Mapa teplot

Mapu budeme muset předělat. S velkým počtem záznamů v tabulce teplot se to stalo nepoužitelné.