1

Téma: Modul SDS IO8 / RS485

Zdravím,

uvažuji o rozšíření výstupních relé na svém SDS Macro pomocí modulu SDS IO8, ale nikde jsem nenašel jak tento modul softwarově zprovoznit. Nadhodí někdo nějaké info, případně program?

Sds Macro

2

Re: Modul SDS IO8 / RS485

SDS-IO8 se připojuje přes RS485 sběrnici, takže potřebujete SDS-MACRO s konektorem pro RS485.

Před použitím SDS-IO8 je potřeba tento modul IO8 nastavit - dát mu sběrnicovou adresu.

SDS-IO8 používá čistý MODBUS protokol, který je obecně známý, a dokumentace by měla u výrobce být k dispozici.

Vzorový program by taktéž měl být k dispozici od výrobce.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3 Naposledy upravil: drabek06 (2017-11-01 10:29:14)

Re: Modul SDS IO8 / RS485

Tohle vše tak nějak vím, včera jsem se tomu věnoval půl večera. Jde mě o to, zda se relé v IO8 modulu budou chovat jako další proměnné, které použiju v mém programu. Stejně tak, jsem nenašel žádný vzorový program do SDS zařízení, který by nějakým způsobem s IO8 modulem komunikoval.

Sds Macro

4

Re: Modul SDS IO8 / RS485

Relé v IO8 se nestanou (po připojení IO8 k SDS) dalšími proměnnými v SDS.
SDS má ve svých systémových proměnných (a na webu, xml, atd.) je ty relé, které jsou fyzicky na modulu SDS přítomné.
Připojením externích modulů se to nijak nezmění.

Musíte si napsat svůj C program, který bude přes sériovou linku se zařízením IO8 komunikovat.

Vzorový program by měl být k dispozici spolu s výrobkem IO8.
Pokud tomu tak není, tak prosím kontaktujte p. Prejdu, ať jej předá.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !