1

Téma: [bude se řešit] sys[592] až sys[624] RW

Chtěl bych se zeptat, zda není v plánu umožnit zápis do sys[592] - sys[624]  když ostatní hodnoty S0 mají zápis povolený. Pro měření výkonu, počítaného jako virtuální elektroměr v SDS-C je takto třeba využívat ram - což se zase nezobrazí na webové stránce, pouze na portálu.
Napadlo mě ještě spínat výkon na S0 přes D0, který by "blikal" podle počítaného výkonu. Je to možné, nebo D0 je pro to nevhodný? V případě wattů by impulsy byly v min. rozestupu 0,5sek, což nevím, jestli zvládne program vždy proběhnout. Takže případně "blikat" po desítkách W? Pokud má někdo takto realizované, uvítám radu. Díky.

2

Re: [bude se řešit] sys[592] až sys[624] RW

1)
Zápis do specifických sys - možná v některé nové verzi. Bude tam problém s tím, aby se to "nemlátilo" s počítáním fyzických impulsů na daném vstupu.

2)
Přes SDS-C program to asi nepůjde udělat s dostatečně přesným časováním, ale nezkoušel jsem a možná to i půjde . . . chce to zkusit (fyzicky to nebude problém, D0 jako výstup je OK), ale moc tomu nedávám.
Proč to potřebujete ? třeba by bylo jiné řešení.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: [bude se řešit] sys[592] až sys[624] RW

Díky za reakci. Chtěl jsem na webové stránce SDS zobrazovat aktuální výkon virtuálního elměru - výkon tepelného čerpadla počítaného v SDS-C na S0 pozici. Celkový výkon zobrazím, okamžitý, z důvodu omezení zápisu do SYS, pouze přes RAM na portál. Ten D0 přes SDS-C není použitelný - to už jsem vyzkoušel - právě z důvodu (ne)přesného časování. Výhledově to vyřeším vlastní webovou stránkou, což bude jednodušší a přehlednější řešení.

4

Re: [bude se řešit] sys[592] až sys[624] RW

V některém z dalších FW se to nějak povolí, jen je předtím potřeba domyslet jak to ošetřit (asi dalším checkboxem v nastavení, jako že to je "virtuální elektroměr" . . . to zní jako dobrý nápad).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !