26

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

rikitan napsal:

Vzhledem k tomu, že se snad? chystá zahrnutí automatického přechodu letní/zimní čas do buducího firmwaru, přimlouval bych se ještě za možnost použít alespoň jeden záložní NTP server.

Automatika letní/zimní čas už nějakou dobu ve FW je, nicméně děkuji za nápad se záložním NTP serverem.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

27

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

fanysoft napsal:

Chybí mi možnost rebootovat zařízení z menu (jako mají routry). Teď k němu musím fyzicky.

Bude v novém FW.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

28

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

fanysoft napsal:

Chybí mi možnost rebootovat zařízení z menu (jako mají routry). Teď k němu musím fyzicky.

Používám: Administrace - NASTAVENÍ DHCP / STATIC IP - Store (tlačítko na konci stránky)

Není třeba nic měnit. Dojde k restartu. Ale souhlasím s tím, že to je neintuitivní a položka v menu by byla lepší.

29

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Zajímavá otázka je - proč je to vlastně potřeba restartovat ? zajímalo by mne to.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

30

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

adamn napsal:

Zajímavá otázka je - proč je to vlastně potřeba restartovat ? zajímalo by mne to.

V podstatě jen pokud něco nefunguje jak má a nejsem si jist čím by to mohlo být. Naposledy to bylo po výpadku napájení, kdy se mi zdálo, že se relátka nechovají jak mají, takže jsem chtěl vidět log od začátku.

31

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

adamn napsal:

Zajímavá otázka je - proč je to vlastně potřeba restartovat ? zajímalo by mne to.

Restart SDS používám občas také pomocí Administrace - NASTAVENÍ DHCP / STATIC IP - Store a to v případě, když zblbnou teplotní čidla a shodí celou větev. Po restartu se to občas chytne a začnou měřit a člověk nemusí jet na místo.

32

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Po aktualizaci z 26.3.2021 se mi při vypnutí napájení smažou první 4 čidla ze sběrnice A (i když jsou v nastavení zamčené). Je nutné vždy provést rescan (SDS BIG 128, batt:3.0V).

33

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Prověřím.

Napadá mne, zatím to zkuste tak, že první čtyři zamknete (prázdné) a pak dáte rescan. To umístí čidla až od páté pozice.

Ještě, jaká to přesně jsou čidla ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

34

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Teplotní senzor -50..125°C, čidlo 30x6mm, kabel 1m DS18B20, koupeno v GME, zkusil jsem dle návodu, načtení všech čidel proběhlo od pozice 5, po přerušení napájení se první pozice odemkly. Zkusil jsem přehrát firmware a odpojit čidla sběrnice B (vedení k těmto čidlům sběrnice B je cca 10m a nejsou pro řízení topení tak důležitá) , SDS funguje zatím normálně i při odpojení a připojení napájení.
Dotaz - dá se pro chybová hláčení poruch čidla , odpojení +U 85°C, chyba čidla 0°C použít jiné hodnoty nebo je to dáno výstupem DS18B20? S těmito teplotami běžne u solárních kolektorů v programu pracuji.

35

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Stejnou závadu - všechna čidla na jedné sběrnici hlásí 0°C Temp-measured-OK, jako panu Krátkému (příspěvek z 14.2. 2021) mi zařízení provádí tak 1 -3x týdně, proto musím vypínat napájení (odpojením čidel na konektoru se závada většinou neodstraní).

36

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

hruska.pavel napsal:

koupeno v GME

No obávám se že to nejsou originály ale klonované chipy, které mají problémy s komunikací. Je toho plný web.
Jaký tam je ROM code ? podle toho se to dá dobře poznat.

Detaily viz
https://github.com/cpetrich/counterfeit_DS18B20

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

37

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Dík za informaci, všechna zapouzdřená jsou podle kódu kopie, takže nutné vyměnit. Doufám, že na onlinetechnology jsou v pouzdrech orginály.

38

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Ano onlinetechnology.cz by měli prodávat originály. Ale snadno si to každý může ověřit, první nejlepší náznak je pohled na ten ROM kód, tam se to prakticky vždy ukáže.

Nebo si to kupte přímo od výrobce, ale to už pak bude zase za jinou cenou.

Holt originál něco stojí, ale funguje. Klony jsou levné ale nevydrží, a pak se za to stejně zaplatí dvakrát. Občas nějaký funguje ale je to velká loterie. Pokud to má být na něco víc než nějaké hobby použití, tak to fakt už chce originály.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

39

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Dobrý den, po poslední aktualizaci FW, počítá tarifní rozdělení, tam kde ho chci v pořádku, ale tam kde rozdělení nechci, tak v době tarifu T1, nepočítá vůbec, ani tarif T0.
např S0 plynoměru, při tarifu T0 funguje správně, při tarifu T1, nepočítá nic, všude jsou nuly. po skončení T1 začíná počítat dál, tam kde skončil, takže chybí např 1,5m3 plynu. Zrovna tak se děje na všech S0 vstupech, kde není tarifní rozdělení.
Doufám, že jsem to napsal srozumitelně. Do aktualizace v únoru to běželo správně. Mám tam něco špatně nastaveno, co jsem přehlédl?
Děkuji za odpověď.

40

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

O jaké SDS se jedná? takhle je to těžko určit...
Obecná rada je - zkuste vše nastavit znovu (byť stejně). zkontrolujte si jestli máte správně použité OPTOx vstupy, tzn. OPTO1 pro S0-1 atd.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

41

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Dobrý večer, mám BIG, 128. Dnes jsem vše nastavil znovu, tak uvidíme. Koukal jsem na eportál, naskočila tam nějaké čísla, asi to něco dopočítalo, zase rozděleně, graf žádný, ještě vyčkám, jak to dopadne s přechodem na server, pak to začnu řešit.
Děkuji

42

Re: VELKÝ BALÍK oprav / úprav, žádosti prosím ZDE

Dobrý den, našel jsem chybu v předposledním a posledním FW "SDS_IO6_260321_EN.bin" - když kliknu dvakrát ve výstupech na "ONE SHOT RESET", tak se relé zacyklí a neustále se zapíná a vypíná, šlo by to opravit ?