1 Naposledy upravil: p33 (2021-08-29 12:57:38)

Téma: Nedostupné po upgradu FW

Dobrý den, provedl jsem upgrade FW, který dojel do 100% DONE OK. Po restartu se už na zařízení nedostanu. Dá se s tím ještě něco dělat nebo je KO? Díky.

2

Re: Nedostupné po upgradu FW

Na Micro jsem dělal v minulosti reset ze stejného důvodu-kousnul se update. Je to jednoduché a u mně to bylo funkční-přehrál jsem FW znovu. Divné je, že u vás update proběhl do konce. Màte poslední sds-c exe?

3

Re: Nedostupné po upgradu FW

Zkuste jestli se to nedostalo do továrního nastavení (IP 192.168.1.250), mohlo se to stát pokud se specificky použil RSTD jumper apod.

Na wiki je návod na nové spuštění bootloaderu pro nahrání nového FW, pokud se na to nedá dostat (řešení přes RSTD jumper).

Jakým způsobem to nenaběhne? svítí aspoň LED na Ethernet konektoru když je připojený kabel do switche ?

Pokud se nic nepovede, pošlete to výrobci, obratem to ve výrobě přeprogramuje.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

4 Naposledy upravil: p33 (2021-08-29 22:15:07)

Re: Nedostupné po upgradu FW

Bohužel jsem upgradoval vzdáleně z jiné lokality přes VPN, a tak teď nemůžu vyzkoušet přímé spojení lan kabelem ani nevím, co tam svítí. Jasně, je to risk, ale těch upgradů jsem takhle dělal v minulosti už pár, a bez problémů. Musím se ale přiznat, že si nepamatuji, jaký program jsem používal a ze současných informací na webu, jsem dospěl k názoru, že mám použít místo sds-C, sds-Full. A v tom je asi zakopaný pes. Ale jak říkám, upgrade proběhl. Cca za týden se dostanu na místo, tak budu o něco chytřejší. Můžete mi, prosím, poslat odkaz, jak postupovat, když ani na výchozí adrese nebude zařízení naslouchat, případně, když hw reset nezafunguje. Nemůžu najít ten odkaz, jak spustit znovu bootloader jinak, než přes web. Každopádně mockrát děkuju za reakce.

5

Re: Nedostupné po upgradu FW

Pro 1.řadu SDS je program SDSC.exe
Bootloader se spustí HW resetem - zapnutím SDS se zkratovaným RSTD - viz odkaz níže. Pokud to nepomůže, pak jedině zaslat výrobci.
https://www.onlinetechnology.cz/data/soubory/kestazeni/hw_reset_SDS.pdf

6 Naposledy upravil: p33 (2021-09-03 18:27:46)

Re: Nedostupné po upgradu FW

Dobrý den, jsem u zařízení. Je ve stavu, že svítí dioda power. Na switchi vidím link, ale u Lan na SDS nebliká nic. Zkoušel jsem podle návodu restart, změnit IP na pc na 192.168.1.10 a propojit přímo kabelem. Na 192.168.1.250 ale nepingnu. Nejsem si vůbec jistý, jestli reset proběhl.. tak nevím.