1

Téma: Zapojení Opto vstupů - omezovací rezistory

Dobrý den,
zakoupil jsem SDS MIKRO DIN IO6 a potřebuji použít otpo vstupy jako logické vstupy spínané volným kontaktem.
Bohužel jsem nikde nedohledal zapojení vstupů, pouze v uživatelském návodu je uvedena informace, že "svorky 1+,1-,2+,2-,3+,3- jsou přivedeny přes interní omezovací rezistor na vývody optočlenů". Dále je uvedena informace, že pokud plánuji použít větší napětí, bude potřeba použít externí rezistor.
Lze někde dohledat zapojení, ze kterého by bylo možné vyčíst hodnotu "interního omezovacího rezistoru"?
SDS mám napájeno 12V a toto napětí plánuji použít pro opto vstupy a potřebuji vědět, jestli musím použít externí rezistor a jaké hodnoty.
Schéma zapojení s hodnotami rezistorů mi úplně postačí.
Děkuji.

2

Re: Zapojení Opto vstupů - omezovací rezistory

SDS IO6 ST a tak samo SDS IO6 LM , mají uvnitř rezistor s odporem 1300 ohm (už přímo vhodné pro 12Vdc signál, není potřeba doplňovat externě).

Cílem je proud cca 10mA přes LED v optočlenu. Pro 24V je vhodné externě doplnit sériovým rezistorem např. 1k2, což pro 24V dá proud cca 9.6 mA (nebo klidně 1000 ohm rezistor by šel také).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !