1

Téma: Řízení relé 1-4 dle napětí baterie

Dobrý den,
potřebuji spínat relé 1-4 dle napětí na baterii a zárověň odesílat data na portál merenidat. Koupil jsem SDS Macro ST z důvodu možnosti instalování programu Easy Logic na řízení relé, když mám naistalován Easy Logic tak nechodí odesílání dat na cloud a opačně když naistaluji C program z portálu merenidat tak nechodí Easy Logic.
Potřebuji vepsat do programu na odesílání dat program aby  relé 1-4 rozeplo při napětí cca 49V a seplo při cca 51V, s tím, že napětí bych mohl měnit v uživatelských proměnných.
Za vytvoření rád zaplatím.

2

Re: Řízení relé 1-4 dle napětí baterie

Na zakázku vám to pro SDS udělají zde: https://vati.cz/zakazkove-programovani/

Dále vám doporučím přečíst si https://vati.cz/series/projekt-fotovoltaicke-elektrarny/

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: Řízení relé 1-4 dle napětí baterie

Děkuji za odpověď, na vati.cz jsem psal poptávku, ale ani po týdnu nepřišla odpověď. Budu muset řešit jinak. SDS Macro ST jsem koupil pro možnost Easy Logic akotát se nikde nepíše, že tuto aplikaci nelze používat zároveň s odesíláním dat.
Takže v současné době mám 2 zařízení SDS (BIG nelze s aplikací na telefon, Macro ST nelze odesílání dat a zároveň Easy Logic). Takže používám znovu LK3 a vyhodil jsem cca 10tis. za SDS.

4

Re: Řízení relé 1-4 dle napětí baterie

EasyLogic je uživatelský program pro SDS stejně jako jakýkoliv jiný takový program - takže lze zásahem, do jednoho programu, doplnit libovolnou funkci ... jen je to potřeba umět udělat.

Sloučení programu EasyLogic a programu na odesílání dat je relativně snadné.
Je potřeba umět programovat. Poté se z programu na odesílání dat vezmou specifické části a vloží se do kódu zmíněného programu EasyLogic.
Všechny programy pro SDS lze samozřejmě libovolně upravovat... to je jasné.

Tím chci napsat, že to že v SDS je v danou chvíli nahraný zrovna program EasyLogic, neznamená, že to nemůže dělat ještě něco dalšího. Zcela určitě může.
Jakýkoliv program lze totiž libovolně upravit a doplnit.

Pokud to nechcete dělat sám, zkuste zmíněný odkaz na vati.cz nebo napište panu Malému na maly@merenienergie.cz ...

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

5

Re: Řízení relé 1-4 dle napětí baterie

Dobrý den, ozval se vám už někdo ?
Napsal jste panu Malému ?

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

6

Re: Řízení relé 1-4 dle napětí baterie

Libor_Holý napsal:

Děkuji za odpověď, na vati.cz jsem psal poptávku, ale ani po týdnu nepřišla odpověď. Budu muset řešit jinak. SDS Macro ST jsem koupil pro možnost Easy Logic akotát se nikde nepíše, že tuto aplikaci nelze používat zároveň s odesíláním dat.
Takže v současné době mám 2 zařízení SDS (BIG nelze s aplikací na telefon, Macro ST nelze odesílání dat a zároveň Easy Logic). Takže používám znovu LK3 a vyhodil jsem cca 10tis. za SDS.

Upřímně, nerozumím, proč si pořizujete PLC? Jako bych si stěžoval, že si koupím PC s DOS a stěžoval si, že nefunguje Excel. Nicméně nabízím pomoc s programem do macro. Pokud máte zájem, tak soami@seznam.cz