Téma: RS232 over Telnet (RFC2217)

Zdravím,
nepodařilo se mi najít odpověď na moje otázky na webu, ani na fóru, tak se zeptám tady (možná jsem jen špatně hledal wink )

Potřeboval bych zařídit monitoring vzdáleného racku s některým z modulů řady SDS - měření teploty, možná vlhkost, nějaký intrusion alert... to všechno vypadá poměrně nekomplikovaně.

Nicméně - líbilo by se mi, kdybych pomocí SDS modulu dokázal komunikovat i s RS232 rozhraním UPS, která v tom racku je. Na wiki jsem našel zmínku, že SDS moduly umí RFC2217 Serial over Telnet, což, jestli jsem to celé pochopil dobře, by se mi pro tento účel hodilo - SDS udělá ze sériové linky virtuální Telnet spojení, na druhé straně bych si z toho na serveru zase udělal virtuální COM port a bavil se s UPS, jako by byla lokální...

Můj dotaz zní: které varianty modulů SDS by výše zmíněnou věc dokázaly? A bude potřeba mezi SDS a UPSkou převodník úrovní 3V3/+-15V?

Díky za odpověď
V.Steiger

2

Re: RS232 over Telnet (RFC2217)

Různé moduly SDS mají různé formy sériového rozhraní, a prakticky všechny mají implementováno RFC2217.

Např. SDS MICRO má přímo RS232 rozhraní (lze připojit přímo)
SDS TTCPRO má sériové rozhraní s úrovněmi CMOS 3V3 (pak je převodník potřeba).
Podobně i další.

Nebo si napište vlastní dohledový program přímo do SDS, který se bude s tou UPS bavit, takže odesílání někam dále přes telnet/RFC2217 nebude ani potřeba.

Plný seznam viz:

https://wiki.merenienergie.cz/subdom/wiki/index.php?title=Seznam_V%C5%A1ech_SDS

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !