1

Téma: [vyřešeno] SDSLOAD

Nahrál jsem program do SDS-BIG 512 pomocí nového SDSLOAD_260922, ale program po restartu v zařízení nezůstane. Opakovaný pokus dopadl stejně, nahrávání přes FULL-C funguje bez problémů. Dělám někde chybu?

2

Re: [vyřešeno] SDSLOAD

Podívám se na to hned.
Prosím o více informací - jaký program jste přes SDSLOAD.exe nahrával. Respektive, potvrďte mi předpoklad, že jste provedl překlad ve FULLC.exe ve kterém jste následně dal vytvořit .FC soubor, a tento soubor jste do 512 poslal přes SDSLOAD.exe. Je to tak ?

V každém případě, pokud se tam FC program do SDS zařízení nahrál, a spustil, tak tam musí po restartu zůstat. To je opravdu zajímavé, jsem sám zvědav kde je chyba (aby se mohla opravit). Prosím o co nejvíce info.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: [vyřešeno] SDSLOAD

Pošlu vám FC. Je fam dohromady program i WEB. Zkusím to ještě na druhé jednotce, protože tu, na které jsme to zkoušeli, dnes montujeme u zákazníka:)
Poprvé se program "vymazal" po klasickém vypnutí/  zapnuti, podruhé po změně IP adresy.

4 Naposledy upravil: absolonj (2022-10-05 18:55:42)

Re: [vyřešeno] SDSLOAD

Vypadá to tak, že program se správně neuloží, když je v FC souboru společně s webem. Po resetu to pak v sekci FULL-C webových stránek SDS zobrazuje "FULL-C status: no program".

Narazili jsme však ještě na jeden problém: nějak zlobí nahrávání programu přes SDSLOAD i FULL-C. Velice často (u jedné tednotky tak 1:1, u druhé mnohem častěji) to při nahrávání programu skončí s chybou, že zařízení není správně vymazáno. Opakované nahrávání někdy pomůže (u jedné jednotky), někdy ani po desátém opakování se to nepovede (program však stále běží). Co ovšem zabere stoprocentně je restart zařízení (třeba uložením nasatevení sítě). Poté program chybí a je správně vymazán, takže nahrávání je vždy úspěšné.

Předpokládám, že program se nahrává do nějaké EEPROM, odkud se před spuštěním vždy natáhne do RAM, proto běží, i když je EEPROM vymazána. Takže výmaz asi proběhne, ale informace o něm se správně nedostane do loaderu (nebo je tam ještě něco jiného, do čeho nevidím).

A ještě jeden poznatek: mám dojem, že toto všechno se začalo dít po nahrání nového FW pro BIG-512 z 30.9., ale ruku do ohně za to nedám.

Budete-li chtít FC, pošlu vám ho, ale asi je to zbytečné, protože to dělá u každého s webem.

5

Re: [vyřešeno] SDSLOAD

Díky za info.

Není to chyba v SDSLOAD, byla to chyba ve firmware pro BIG 512 (ostatní jsou OK).

Aktualizujte si firmware, je to tam vyřešeno.

Děkuji za nahlášení, dosud jsem to na 512 testoval v obráceném pořadí (nejdřív UWEB pak FC) a proto jsem na to nenarazil, teď už jsem to do všech testů doplnil.




---

Využiji diskusi k předání ještě této informace:

Alternativa k SDSLOAD je ještě přes HTTP POST s autorizací, viz
https://wiki.merenienergie.cz/subdom/wiki/index.php?title=SDS:POST_upload

Toto uvádím pokud si chcete vytvořit svou plně vlastní alternativu k aplikaci SDSLOAD.

Pokud by se to hodilo, mohu poslat example klienta pro Delphi,
ale jsou i uživatelé co si to napsali v MSVC, Pythonu... takže to jde.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

6

Re: [vyřešeno] SDSLOAD

adamn napsal:

Díky za info.

Alternativa k SDSLOAD je ještě přes HTTP POST s autorizací, viz
https://wiki.merenienergie.cz/subdom/wiki/index.php?title=SDS:POST_upload

Toto uvádím pokud si chcete vytvořit svou plně vlastní alternativu k aplikaci SDSLOAD.

Pokud by se to hodilo, mohu poslat example klienta pro Delphi,
ale jsou i uživatelé co si to napsali v MSVC, Pythonu... takže to jde.

Určitě se nám to bude hodit. Zatím jsme neměli čas, protože se to všechno dělalo v kvapu, ale brzy na to dojde. SDSLOAD je příliš obecný a nebezpečný na to, abychom to mohli svěřit uživateli. Všechno se musí zapouzdřit do SW, aby neměl žádné volby udělat něco, co nechceme.