1

Téma: Stránka - Aktuální stav

Pořídil jsem si SD Macro a na stránce "Aktuální stav" u S0 mi dost chybí počet impulzů jako je u mikra. Nedalo by se to zapracovat?

2

Re: Stránka - Aktuální stav

Jde o to že tam teoreticky může být až osm S0 vstupů najednou, což by tu stránku moc natáhlo.
Uvažuji o tom už dlouho, ale stále mi to tam moc snadno designově nezapadá.
Samozřejmě význam informační hodnoty těchto údajů je bez debaty.

Prozatím snad pomůže se podívat na /s0.xml stránku v zařízení SDS.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

3

Re: Stránka - Aktuální stav

Já osobně používám 6 vstupů. Možná že kdyby se dali na řádek 3 vstupy - "stav:počet impulzů, stav:počet impulzů, stav:počet impulzů" stránka by se prodloužila jen o 1 řádek. Nyslím že OFF:32 684, ON:5 132 658, OFF:0 by plně stačilo. Také mne ze začátku trochu mátlo že u makra je teplota na konci a u micra uprostřed, to je však jen zvyk.

4

Re: Stránka - Aktuální stav

Tři řádky by byly řešení, to je dobrý nápad.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

5

Re: Stránka - Aktuální stav

Po přechodu na BETA se mě na stránce aktuální stav ukazuje se na Logic SO vstup  : vstup:OFF, imp.478521    a to číslo stále roste ? můžu se zeptat co to je za impulzy , když mám na SDS micro pouze čidla teploty nic víc . Díky

s SDS - Micro začínám, ale učím se

6 Naposledy upravil: roman_rja (2012-10-01 13:02:12)

Re: Stránka - Aktuální stav

Ještě mám jeden dotaz lze vzdáleně zjistit které z čidel nefunguje, v tuto chvili mám opět čidla v chybě , SDS mě čidla našlo celkem 6 ale je tam chyba CRC. Jelikož SDS je někde jinde, musím tedy fyzicky měřit nebo to lze i jinak ?

s SDS - Micro začínám, ale učím se

7

Re: Stránka - Aktuální stav

Logic S0 je připojen na čtvrtý pin RJ konektoru. Není tam pak z venku něco připojeno co by to mohlo ovlivnit ?
Navíc Logic S0 je použitelný jen pro SDS Micro DIN E, takže pokud to dělá problém na jiné desce, tak to bude potřeba dále řešit (jaká je to deska atd.).

K těm čidlům - vzhledem k tomu, že 1-Wire je sběrnice, nezbyde než odpojovat jednotlivá čidla (nejlépe odpojit všechny a postupně připojovat), až se to vadné čidlo (nebo vadný kus sběrnice - kabeláž, konektor, atd.) ukáže.
Chyby CRC jednoznačně ukazují na problém přenosu dat po sběrnici, takže je tam buď a) vadné jedno nebo více čidel, b) vadná kabeláž nebo struktura sběrnice (hvězdicovitě vedená, což není obecně dobré), nebo c) některé čidlo je moc daleko, takže nemá dostatečné napájení (na pinech čidla (+ a - pin) je potřeba naměřit zhruba 3.3V).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

8 Naposledy upravil: roman_rja (2012-10-02 11:58:38)

Re: Stránka - Aktuální stav

adamn napsal:

Logic S0 je připojen na čtvrtý pin RJ konektoru. Není tam pak z venku něco připojeno co by to mohlo ovlivnit ?
Navíc Logic S0 je použitelný jen pro SDS Micro DIN E, takže pokud to dělá problém na jiné desce, tak to bude potřeba dále řešit (jaká je to deska atd.).

K těm čidlům - vzhledem k tomu, že 1-Wire je sběrnice, nezbyde než odpojovat jednotlivá čidla (nejlépe odpojit všechny a postupně připojovat), až se to vadné čidlo (nebo vadný kus sběrnice - kabeláž, konektor, atd.) ukáže.
Chyby CRC jednoznačně ukazují na problém přenosu dat po sběrnici, takže je tam buď a) vadné jedno nebo více čidel, b) vadná kabeláž nebo struktura sběrnice (hvězdicovitě vedená, což není obecně dobré), nebo c) některé čidlo je moc daleko, takže nemá dostatečné napájení (na pinech čidla (+ a - pin) je potřeba naměřit zhruba 3.3V).


deska je SDS MICRO Light E - ARK , na desce je pouze připojeno napájení a na sběrnici 1-Wire čidla .Nevím které čidlo by mohlo být špatné, budu muset tedy změřit na místě , kabeláž je správně - ne do hvězdice , nejvzdálenější čidlo poslední v cestě je cca 20 m . Na Wiki jsem se také dočetl o chybě CRC jako rušení, mohlo by to rušit v těsné blízkosti převodník Tp-linku  ethernet po 220V ? možná že i to by mohlo chytat Logic S0 ? Ale v podstatě je to na stejném místě , stejně zapojené, před upgrade firmware to nic nenačítalo .
V tuto chvíli to zase jede cca od pulnoci, bez mého přičinění. :-)

s SDS - Micro začínám, ale učím se

9

Re: Stránka - Aktuální stav

Ok, vyloučení externího rušení u LOGIC S0 vstupu lze provést poměrně snadno. Zkratovat pin 1 (LOGICS0) a pin 3 (GND) na RJ konektoru.

Tím se LOGIC S0 uvede do trvalého stavu log0 (tj. stejný stav jako by byl spínač impulsů trvale sepnutý), a takto by se to mělo prezentovat i na webovém rozhraní (a hlavně, počítadlo nesmí růst), dokud tam ten propoj mezi pin 1 a pin 3 bude.
Pokud i přesto bude počítadlo růst, je vadná konkrétní deska SDS (pak je ji potřeba poslat na bezplatnou výměnu výrobci).

Pozn. tento test nemá vliv na sběrnici 1-Wire.

Ono když se špatně chová 1-Wire a současně LOGIC S0, které oba sdílí stejný konektor, tak je buď nějaký problém v konektoru, nebo v přilehlých součástkách. Tohle se už těžko na dálku zjišťuje. Asi bude skutečně potřeba poslat tu desku výrobci na kontrolu.
Každopádně na začátku uvedený test určitě bude stát za to provést.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

10

Re: Stránka - Aktuální stav

Děkuji za informace, vyzkouším to .
Jedno zjištění ale přesto mám, skutečně se asi bude jednat o okolní zařízení TP-link , jelikož jsem si otevřel na web rozhranní měření S0.htm (před tím jsem dal ve vstupech  Změna nastavení pro tento S0 vstup, LOGIC S0
Nastavení S0 vstupu Parametr -  Tento vstup je zapojen pro S0: zaškrtnuto] ukazuje to jaousi pseudo spotřebu , v druhém okně samtotné SDS , když cokoli spustím tak impulzy (čili momentální pseudo spotřeba narůstá) prostě rostou nebo jednou pomaleji (pak zase klesá) , čili usuzuji že opravdu  to ruší TP-link převodník.

Asi v první řadě zkusím odrušit kabel, nebo dám SDS někam jinakm ,  potom uvidím.... myslím že to tak bude . Pokud ne budu postupovat dle Vás . děkuji

s SDS - Micro začínám, ale učím se

11

Re: Stránka - Aktuální stav

Vyzkoušel jsem odrušit vedení, nepomohlo, no zkratovat jednotlivé piny jsem nedělal, ale nahrál jsme FW z května myslím 7.5.2012 a přestalo to dělat , jakmile jsme nahrál opět poslední verzi BETA impulzy opět začaly růst.
čili ted nevím jestli poslat na opravu nebo čekat co další FW ?

s SDS - Micro začínám, ale učím se

12

Re: Stránka - Aktuální stav

U levných wifin vetšinou dost podstatně ruší napájecí adaptéry samotné..znám případ kdy to dokonce řešilo ČTU kdy jeden adaptér v cené sta horun od nejmenovaného zařízení dokázal rušit BTS mobilní sítě.

13

Re: Stránka - Aktuální stav

No tady je to řešeno , že napájeno to je přes výstup s trafa dodávaného k SDS.

s SDS - Micro začínám, ale učím se

14

Re: Stránka - Aktuální stav

roman_rja napsal:

Vyzkoušel jsem odrušit vedení, nepomohlo, no zkratovat jednotlivé piny jsem nedělal, ale nahrál jsme FW z května myslím 7.5.2012 a přestalo to dělat , jakmile jsme nahrál opět poslední verzi BETA impulzy opět začaly růst.
čili ted nevím jestli poslat na opravu nebo čekat co další FW ?

Toto je významná informace (pro mne).

Co to píše na stránce "Vítejte ?" (ve webovém rozhraní SDS) - jde mi o to, jestli ten firmware správně detekuje verzi desky...

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

15

Re: Stránka - Aktuální stav

na stránce Vítejte píše toto :
Toto je *BETA-VERSION* verze hw SoC-ARM REV4 100Mbit DF5, ze dne 26.9.2012.
© AN-D.cz , eshop: OnlineTechnology.cz , web: Micro.MereniEnergie.cz .

a desku mám : SDS Micro light E ARK

s SDS - Micro začínám, ale učím se

16

Re: Stránka - Aktuální stav

Provedl jsem úpravu v BETA firmware, ze dne 10.10.2012.
Poprosím o vyzkoušení - detaily na příslušném tématu tady na fóru.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

17

Re: Stránka - Aktuální stav

vyzkouším, ale až budu u toho, čili nejdéle v pátek.

s SDS - Micro začínám, ale učím se

18

Re: Stránka - Aktuální stav

Pěkný den, nahrál jsem FW BETA 10.10.  a hlásím že i nadále impulzy u Logic S0 v "aktuální stav" narůstají
pro jistotu dávám :
Toto je *BETA-VERSION* verze hw SoC-ARM REV4 100Mbit DF5, ze dne 10.10.2012.
© AN-D.cz , eshop: OnlineTechnology.cz , web: Micro.MereniEnergie.cz ..

s SDS - Micro začínám, ale učím se

19

Re: Stránka - Aktuální stav

Vypadá to na problém s hardware. Pošlete to zařízení SDS na reklamaci prodejci.

Vyzkoušel jsem firmware na několika kusech SDS E co mám k dispozici u sebe, a funguje to dle očekávání (žádné samovolné načítání impulsů na LOGIC S0).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

20

Re: Stránka - Aktuální stav

Asi to tak dopadne, ještě jsem zjistil že když vytáhnu konektor RJ 11 (1-Wire) tak to přestane dělat, mohlo by to opravdu někde snad chytat nějaké rušení ??? co si o tom myslíte , má někde nějaký tip ?

s SDS - Micro začínám, ale učím se

21

Re: Stránka - Aktuální stav

Jestliže to nenačítá falešné impulsy při situaci, kdy v RJ konektoru nic není, tak zařízení bude zřejmě v pořádku.
V tomto případě je pak otázka, jak je dlouhý ten čtvrtý vodič, který by mohl např. rušení chytat.
Řešením by bylo spojit tento vodič (LOGIC S0) s vodičem +3V3 (opět z RJ konektoru). Tím by se tam dostala definovaná úroveň (log 1). Nebo vůbec ten čtvrtý vodič do RJ konektoru nedávat.
Taky bych doporučil prohlédnout RJ konektor samotný, jestli není mechanicky poškozený a jeden z pinů se nedotýká vedlejšího atd.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

22

Re: Stránka - Aktuální stav

Aha, zítra to znova zkusím ještě prohlédnout a nebo ten žlutý (čili 4 vodič ) uplně odstřihnu , třeba . Díky za rady .

s SDS - Micro začínám, ale učím se

23

Re: Stránka - Aktuální stav

Hlásím že je vše v pořádku, impulzy se přestaly načítat po zkrácení (na cca 10cm) 4 žlutého vodiče.  Děkuji za rady .

s SDS - Micro začínám, ale učím se

24 Naposledy upravil: jirsoft (2013-02-10 23:16:04)

Re: Stránka - Aktuální stav

Já mám momentálně 7 Dallas-čidel na MICRO Light E ARK a též mi načítá ten Logic S0 (zhruba o 2 každou sec); chtěl jsem si ten žlutý ustřihnout, ale zapomněl jsem na to, tak to dodělám až při příští úpravě (chci přidat další 4 čidla teploty).

FW mám hw SoC-ARM REV4 100Mbit DF9, ze dne 4.2.2013...

25

Re: Stránka - Aktuální stav

Nestříhal bych ho, zvláště pokud se má ješte použít.
LOGIC S0 je v klidu na +3V3, takže by mělo stačit tento drát spojit na konci s +3V3 vodiče pro napájení 1-Wire sběrnice
(LOGIC S0 nespojovat s GND, pak by byl trvale "aktivní").
Toto by mělo eliminovat rušení které se na kabel může pro jeho délku dostat.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !