1

Téma: Inteligentní dům

Tak jsem se zase na chvíli donutil k programování, abych to trochu sjednotil. Je to takový první nástřel, budu na tom průběžně dělat.
Použito
1x SDS Micro Light E ARK
1x SDS Micro Light E R2
1x SDS Micro IO6 R6 12V

no a tady to je
http://ksystems.cz/Dum//

2

Re: Inteligentní dům

Pěkný. Ty všechny WWWstránky jsou na těch SDS nebo je tam ještě nějaký jiný web server?

3

Re: Inteligentní dům

Ne, netvrdím že by to nešlo, ale z bezpečnostních a výkonnových důvodů by to bylo značně nepraktické. SDS nemá výkon, který by utáhl takový provoz a navíc by ho mohl někdo cíleně sestřelit. Další věc je ta, že někam musíte ukládat údaje, což je u mě cca 60MB ročně. Mám na to linuxový server s Atom procesorem, který si veme cca. 20W a funguje i jako NAS, DLNA, mail, php, ftp, tftp, DHCP a SQL server.  v Samotných SDS zařízení běží více méně pouze programy na řízení kotle, soláru a odečety energií.

4

Re: Inteligentní dům

A ty SDS běží všechny autonomně nebo mezi sebou navzájem komunikují? Jde mi o to, že mi na SDS Micro Light E R2 přestávají stačit výstupy, rád bych to doplnil například tou IO6 a zajímá mě jaká je spolehlivost v praxi.

5 Naposledy upravil: vkalina (2015-08-17 18:23:54)

Re: Inteligentní dům

Běží autonomě, je to kvůli spolehlivosti. Solár má svůj program, kotel také, a výstupy u SDS elektroměru ovládám z Linuxu pomocí http get. Komunikaci mezi kotlem a solárem mám udělanou přes opto vstupy. Snažím se to dělat tak, aby při poruše SDSka byl možný nouzový manuální režim. Přepětí je potvora a nerad bych po bouřce měl chromej barák. Ono kolikrát stačí výpadek jedné fáze a člověk s tím má hoňku. Natož pak když odejde elektronika. Jsem vyučenej zabezpečovák, tak mě ve škole učili, že každá porucha musí být bezpečná. Tudíž blokace jsou vždy na přitažené relé, aby to mohlo jet i při nefunkčním SDSku s ruční manipulací.
Ale osobně bych komunikaci po ethernetu mezi SDSkama moc nedoporučoval. Mám doma nastavený monitoring sítě a čas od času se na vteřinku SDSko odmlčí. U IO6tky se mi stávalo, že pokud na ní šlo trochu víc dotazů za sebou (stahování xml údajů) tak na ní spadla síťová komunikace úplně a musela se restartovat. Naštěstí vnitřní program vždy běžel. Vyřešil jsem to delším intervalem v onloadu webovky (z 10s na 60) od té doby už to nespadlo. Nový firmvare jsem nezkoušel, protože se mi nechce znovu nastavovat čidla.

6

Re: Inteligentní dům

Přidal jsem vodoměr, typ Bonega http://bonega.cz/vodomery/index.htm cena cca. 800,- Kc

7

Re: Inteligentní dům

vkalina napsal:

Nový firmvare jsem nezkoušel, protože se mi nechce znovu nastavovat čidla.

Zkuste.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !