S0 se počítá přes specifický filtr, protože impulsy jsou obvykle krátké (např. 30 msec), a jsou měřeny přímo ve firmware zařízení, kdy toto měření má absolutní prioritu (přes hardwarové přerušení procesoru).
Proto se prakticky nedají hlídat "ručně" z SDS-C programu, došlo by tak ke ztrátě informací (přehlédnutí impulsů). Samozřejmě že by to realizovat šlo, to není problém, v SDS-C napíšete téměř cokoliv, ale určitě bych v tomto případě měl velkou obavu o to že dojde ke ztrátě některých impulsů a pak výsledky nebudou odpovídat realitě.
SDS MACRO podporuje maximálně čtyři nezávislé S0 vstupy, které se každý dají namapovat na jeden z celkem osmi optických vstupů (tzn. čtyři konkrétní optické vstupy si přiřadíte k S0 čítačům a zbývající čtyři jsou jen "pomalé" zap-vyp vstupy).
SDS MICRO má tři nezávislé S0 vstupy. U obou typů výrobků jsou výstupy čítačů dostupné v sys[] proměnných, viz jejich seznam na wiki. Jak už jsem napsal, pro opto vstupy jsou k dispozici pouze informace (sys[]) o přítomnosti nebo nepřítomnosti signálu, nikoliv počítadla.
Pokud potřebujete více S0 vstupů, je pak lepší použít SDS MICRO light, a umístit je blíže měřeným objektům. Např. jedno MICRO dát k anemometru pro měření rychlosti větru, druhé MICRO k vodoměru, a např. MACRO k elektroměrům atd. Moduly pak mezi sebou umí snadno komunikovat - předávat si údaje, stačí použít k tomuto účelu napsané programy v SDS-C.
Do budoucna se chystá SDS MACRO s osmi S0 vstupy, ale to prozatím není aktuální... zatím se na tom pracuje (vývoj).
Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !