Elektronický odpojovač baterie od zátěže má následující význam - umožňuje ponechat baterii připojenou jen k nabíjecímu zdroji, takže jeho celý proud teče pouze do baterie, a nikoliv (případně) do zátěže (když se napětí baterie mění se stavem nabití). Jedná se o vypínač, ne o spínač, tzn. pokud mu to není přikázáno programem, tak je "v klidu" sepnutý, tzn. baterie napájí přes diodu zátěž. Pokud probíhá nabíjení, a odpojení je povoleno v konfiguraci, je po dobu nabíjený tento vypínač aktivní to znamená odděluje baterii s nabíječem od zátěže (která je napájena jen z PRI).
Chvilkové odpojení AKU i PRI od zařízení SDS-UPS je vykryto kondenzátory v SDS-UPS, tzn. zátěž i přes to vše ještě chvíli dostává proud - doba krytí by měla být dostatečně dlouhá i pro případ výpadku PRI a přechodu na AKU s tím, že se odpojovač (vypínač) musí deaktivovat (tzn. navrátit propojení mezi AKU a zátěží).
Odpojovač se aktivuje (rozpojení) programově pouze v případě, kdy program detekuje odpojenou nebo mrtvou baterii. Tomu předchází algoritmické ověření (měření průběhů na aku po nějakou dobu).
A samozřejmě v případě, kdy probíhá nabíjení (a odpojení je povoleno) - nicméně nabíjení je blokováno dostatečným PRI napájením, bez něhož nemá povoleno ani začít.
To že se připojené MACRO resetovalo mi přijde jako náhodná situace. Ale samozřejmě budu rád, pokud se to dále prověří:
Můžete změřit výstup z vaší SDS-UPS pro různé situace, aby jste si potvrdil že k výpadku výstupu UPS nedojde (nebo pokud ano, tak za jakých podmínek přesně) ?
Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !