26

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Pokud se J@M podařilo zachránit databázi, tak budou k dispozici.
Poskytovatel původního hostingu to včera totiž naráz všechno zničehonic shodil. Nejspíše asi i s databázemi. Nevím jak na tom jsou zálohy, to právě řeší kolega co řeší portál - zde na fóru jako J@M.
Ten také velice aktivně chystá nový vlastní server, ale stále to ještě není, ale bude.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

27

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Zdravím, zajímá mě, kdy nový portál pojede. Brzy je široký pojem.

28

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Tlumočím co mi bylo řečeno.

Vím že na tom usilovně pracují.
Ano trvá to, sám si toho všímám.

Do toho přicházejí neustále další výpadky na původním poskytovateli webhostingu, kde jsou ještě nějaké zbytky webů.
Není to snadná doba.

Ohledně dostupnosti nového portálu - nejlépe vám odpoví pan Prejda (výroba, obchod) viz kontakt na onlinetechnology.cz , ten to aktivně řeší spolu s panem Malým (vývoj portálu).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

29

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Pan Prejda mi cca před dvěma týdny říkal, že do týdne bude vyřešeno .. začínám mít pocit, že je toto bohužel mrtvý projekt

30

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Mrtvé to určitě není, vím že na tom dělají.

Trvá to. Déle než bych sám čekal. Ale tyhle projekty nejsou jednoduché.

A zejména, portál zůstane i nadále otevřený všem kdo mají SDS a bude zcela bez poplatků atd. tak jako doposud.

Pokud nechcete čekat, můžete:
- zřídit si svůj portál na svém serveru, musíte si to sami naprogramovat
- zprovoznit si portál přímo na SDS BIG/SMALL/STSW (vyžaduje SD kartu), musíte si to sami naprogramovat
- využít placenou službu (nevím co bych teď z hlavy doporučil, ale generických placených portálů pro ukládání dat je několik)
- koupit si hotové řešení na RPi (lokální klon ePortálu SDS), tzn. vlastní server bez vlastního programování

Každopádně, jak jsem psal, pro nejčerstvější aktualizaci kontaktujte obchod (p. Prejda).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

31

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Myslím, že nejsem sám, koho by zajímal časový rámec připravovaných změn. Aktuálně portál chvíli jde, pak zase ne, teď tedy už několik dní nefunkční. Rozumím, že se jedná o negarantovaný cloud zdarma, nicméně za měsíc a půl bych očekával více. Hlavně postrádám nulovou informovanost. Nevím, proč bychom měli jednotlivě kontaktovat p.Malého, když má na fóru účet. Napsat větu "následující týden nebude portál funkční" nebo "migrace na nový server proběhne xx.xx" je záležitost 1 min.

Mj. přechodem na nový server byste mohli zvážit free a placený účet - s garantovanou dostupností, libovolným intervalem uploadu apod. Osobně bych raději připlatil za kvalitní služby, než investoval čas a peníze do vlastního řešení.

32

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Nemohu napsat nic jiného než že uvedené připomínky jsou zcela k věci. Je to tak.

Uvedené věty napsat nemohu, protože to já osobně přímo nevím.

Vyjádření přímo p. Malý který dělá vývoj portálu je něco co musí udělat on sám.

Průběžná denní aktualizace (třeba formou příspěvku sem) by bylo něco, co bych sám rád uvítal !

Aktuální zpětná vazba kterou mám je, že se na tom velmi aktivně pracuje. Jsou tam různé problémy které se musí řešit.
Zejména záchrana databáze od původního hostingu byla plná uměle záměrné vytvořených problémů původním dodavatelem. Nedovete si ani představit co vše se tam (obecně okolo celé této věci) dělo.
Pan Malý na tom pracuje naplno.
Kdy to bude hotové ale já nedokáži přesně říct. Věřím že už brzy, prosím vyčkejte.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

33 Naposledy upravil: ogie (2021-04-28 06:22:44)

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Pan Prejda mi minulý týden reagoval ne email, že je již vše hotovo, ale čeká se na doručení čeho si pro zálohování a to, že nejsou schopni ovlivnit ... připomíná mi to takové to Cimrmanovské "Neplačte, sami jste si to zavinili"  , Nevím kolik má SDS uživatelů a jaké jsou prodeje, ale podle tohoto bych řekl, že minimum a někdo se o to stará spíš jen tak při náladě ve volném čase..  je to škoda.

34

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Patřím taky mezi ty kterým se výpadek portálu také příliš nehodí, ale web od merenienergie.cz je služba zdarma, za kterou se normálně platí paušální poplatky, tak si myslím, že se pár týdnů vyplatí počkat než to odladí a zase rozjedou.

Navíc jak už tu bylo zmíněno pokud máte vlastní vyhodnocovací soft (web FTP atd.),  tak se export dat dá přesměrovat a můžete si to vyhodnocovat sami. Já osobně mám člověka co by to dokázal vytvořit, ale jen nastavení a naprogramování by mě vyšlo na částku srovnatelnou z cenou nového SDS, odladění by mohlo trvat týdny (a nemám představu na kolik by vyšlo) a potom trvalé platby za "uložiště" viditelnou IP a podobně.

Osobně bych jen uvítal, kdyby se na tomto vlákně od zástupců http://www.merenienergie.cz/ jen čas od času objevila zpráva v jakém stavu to je.

Jinak osobně by mě zajímalo až to zase celé pojede, bude nutné přehrávat soft v SDS macro (nebo jiných) a nebo adresy, které má program v sobě nahrané budou platné i pro nový "web"?

35

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Uživatelů je hodně, právěže dost velké množství. Původní databáze má mnoho desítek GB a tady byl ten primární problém, podle informací které mám.
Získat tuto databázi od původního hostingu byl velký oříšek, a ne vše se i povedlo. Celé je to nepochopitelný příběh, který ale asi nemá cenu vykládat - jen shrnout jako: Pozor u koho si zaplatíte webhosting, aby jste pak nebyli neskutečně překvapeni. Děly se neskutečné věci, které skutečně nikdo ze strany OnlineTechnology ovlivnit nemohl, a které by se v normálním světě dít neměli. No nezbývá mi než znovu zopakovat varování před jistou hostingovou firmu ...

Nový server by měl být v provozu, vyzkoušejte.
Teď se budou vychytávat mouchy z nového nasazení do provozu.

DNS adresa zůstává, nicméně pokud někdo má ve svém SDS volání http get přes pevnou IP adresu, tak to BUDE potřeba aktualizovat. Ideálně v každém případě proveďte restart svého DNS (router atd.) ať si SDS natáhne nové údaje.

Majitel OnlineTechnology.cz, tzn. p. Prejda je dostupný jen přes telefon nebo email, tady na fórum nepřispívá. Určitě obratem reaguje na dotazy poslané na mail, nebo na telefon.

Jak jsem psal, služba portálu zůstává pro majitele SDS zadarmo.

Samozřejmě také jak je napsáno výše, SDS je univerzální a umí posílat data i kamkoliv jinam. A pokud máte SDS s MQTT, tak si můžete posílat data i tímto protokolem na řadu jiných komerčních (i free) portálů, které jsou dost pěkně zpracovány. Doporučím všem se na to podívat.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

36

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Díky za dobré zprávy. Po restartu SDS se data odesílají. Nicméně "mouchy" jsou... Nefunguje mi přihlášení přes admin účet (hlásí chybné údaje), pouze přes host účet, ke kterému mám Macro přiřazeno. Takže bez možnosti editace. Zkoušel jsem reset hesla, ale do mailu nic nepřišlo. Spojím se s p.Prejdou/p.Malým. Stavy počítadel nejsou OK, ale podstatné jsou pro mě okamžité hodnoty. Duben je bez průběžných S0 hodnot, ale s tím jsem už počítal a odesílal hodnoty jinam. Takže za mě palec nahoru.

37

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Po restartu mi posílají všechny moduly, server je konečně s rychlou odezvou, tak snad je krize zažehnána. Ještě jsou chyby v odkazech provázání na jednotlivé weby, wiky, forum nebo stažení FW, ale to už je spíš asi kosmetika.

38

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

V podstatě všechny předchozí problémy s portálem, výpadky, atd. jdou na vrub původnímu hostingu. Po tom co se teď takhle odkopali, se řada věcí vyjasnila a vysvětlila. Nechyběly záměrné zásahy hostingu do funkce. Ale nechci to dále rozebírat, nemá to cenu, už jsme, díky Bohu, pryč.

Nový server na portál je fyzickou stroj vlastněný přímo firmou, tzn. není někde u někoho na hostingu. Je umístěn na vlastní ISP infrastruktuře. Mělo by to teď šlapat bez problémů a výpadků. Prosím o trpělivost v nejbližší době, kdy to ještě kolega bude dolaďovat.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

39

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Ahoj, a jaká je adresa? Mě to nejde energycloud.merenienergie.cz

40

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Adresa funguje, resp. je přesměrovaná na merenidat.cz

41

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

A kde to je napsané? Bylo někde nějaké ofic info?

42

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Stačí si přečíst příspěvky výše. Info je také přímo na uvedené úvodní stránce energycloud/merenidat.

43

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

soami napsal:

Stačí si přečíst příspěvky výše. Info je také přímo na uvedené úvodní stránce energycloud/merenidat.

Asi jsem slepý..

44

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Pokud se zadá adresa  eportal.merenienergie.cz  tak to automaticky přesměrovává na adresu www.merenidat.cz , ale když použiješ adresu z "našeptávače" prohlížeče tak třeba mě to tam doplňuje z minulosti http://energycloud.merenienergie.cz/board.php a to už hlásí nedostupnou službu.. to by mohl být ten problém ...

45

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Za účelem předání těchto všech připomínek a postřehů byla zřízena následující emailová adresa.
Adresa jde přímo na vývojáře portálu / správce webu a serveru.

servis@merenienergie.cz

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

46

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Ahoj vsem,

Mozna by bylo vhodne zverejnit co vse aktualne funguje a na co se ceka.

U mne je stav takovy : po zmene programu v SDS mikro (jen zmena nazvu serveru + interval 3600 sec) se rozbehl novy portal (merenidat.cz), tam zustalo vse nastaveno, pristupove heslo taky bez problemu.

nefunguje :
- nejde vlozit iframe do vlastni stranky (na portale je v napovede asi chybny odkaz na ext-board...) , pokud zkusim posilat na skutecny portal (http:www.merenidat.czext-board.php?uid=...........) tak je odpoved Warning: mysqli_real_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/html/ext-board.php on line 14

hold se na tom asi jeste pracuje...

  - "zmizely " z portalu dalsi SDS zarizeni - zustalo tam jen hlavni (tam zustalo nastaveno vse spravne) - samozrejme tam jdou vlozit znovu rucne....


jedina vec co mne trosicku omezuje, je ze je nastaven interval na portalu a 1 hod misto puvodnich 15 min... (ale to na energycloudu bylo asi od zacatku...)  (zkousel jsem to tam cpat co 15 min ,ale zapise se jen cela hodina - odpovedi jsou vsak a 15 min v poradku..)


Za mne pres vsechny udalosti je videt ze se to opet dostane do funkcniho stavu. I kdyz to zni asi divne tak diky....

47 Naposledy upravil: j@m (2021-05-05 16:35:59)

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Díky za upozornění. Hned se na to podívám
edit: opraveno, jestli mi dáte zpětnou vazbu o funkčnosti, budu rád.

48

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

externi stranka  funguje !  funkcnost vyzkousena z vice mist ,vsude OK ( v napovede na portale je to tedy spravne)

diky za opravu


Aktualne tedy z meho pohledu vse OK ,bez dalsich pozadavku. (schazejici zarizeni jsem znovu nastavil - bez problemu).

dostupnost portalu dle mych sledovacich pingu je dobra .

Honza

49

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

Ahoj.

Mám SDS Small , od spuštění nového portálu nefunkční odesílání dat na portál. Nastavení přesně podle videa. Dříve fungovalo normálně. Samozřejmě nainstalovaná poslední verze programu i program pro odesílání na portál. SDS hlásí odeslaní dat OK:

05.05. 18:43:58 Program spusten. Data odesilana v intervalu 60 min
05.05. 18:43:58 Odesilam data na portal.

05.05. 18:43:58 S0 data
05.05. 18:43:58 aSDS|1|1620240238|108893|112303|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|
05.05. 18:43:58 SENDING VIA HTTP-GET to 85.207.71.18:
05.05. 18:43:58 DONE OK: HTTP SERVER RESPONSE = 200

05.05. 18:43:58 Temperature data BUS A
05.05. 18:43:58 bSDS|2|1620240238|1212|1437|1537|1525|1225|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|
05.05. 18:43:58 SENDING VIA HTTP-GET to 85.207.71.18:
05.05. 18:43:59 DONE OK: HTTP SERVER RESPONSE = 200

05.05. 18:43:59 AD data
05.05. 18:43:59 dSDS|4|1620240238|76240|12231|27525|30|0|0|
05.05. 18:43:59 SENDING VIA HTTP-GET to 85.207.71.18:
05.05. 18:43:59 DONE OK: HTTP SERVER RESPONSE = 200

na portále se ale nic nezobrazí. Pouze sporadicky tak 2 - 3 záznamy za den a to pouze teploty.

Netuším kde je chyba.

Děkuji za pomoc.

Pavel

50 Naposledy upravil: honzaM (2021-05-12 19:37:59)

Re: [komentář] funkcnost eportal.merenienergie.cz

asi jsem se unahlil s tvrzenim v predchozim prispevku ze je to OK.

dnes rano  to nefungovalo cca od 00ho d do 8 hod . (na vsech mych sds ,na ruznych mistech, tedy neni to i-net konektivitou..)

v grafech navic dochazi k podivnym zmenam meritka (svisla osa), zmizelo nastaveni jednotek ze vstupu (Whod,Watt,kWh..)

prilozil bych obrazky,ale ted je neumim nekam dat na web..



 graf1
 graf2

honza

edit.9.5.2021
-----------------
meritka se upravily samy , prijde mi ze  to nekdo upravoval  a data se nejak poskodila - aktualne je to opet OK.

Asi se po letech budu zase opakovat, ale trosku me rozciluje zpozdeni dat v grafech.Drive na portale mereni energie byl interval 15 min a tam se  ta pulhodina zpozdeni dat dala prekousnout ( co jineho delat. kdyz nebyla snaha to upravit..)
Interval byl sjednocen na 1hod, tak je zpozdeni skoro 2 hod od aktualnich dat v grafu...(samozrejme max 2hod,min 1hod)

Ted ale kdyz prijdou aktualni data napr v 17:00 hod tak se do grafu daji data z 16:00 hod a aktualni hodnota v tabulce je z  17:00. ( pokud se hodnota moc nemeni tak je to celkem jeste nezjistitelne,ale kdyz neco sledujete -tak se clovek hrozne divi..)

Take jsou vliven intervalu hodina asi zbytecne grafy s celkovou spotrebou a celkovou spotrebou diferencialni - nebo dokazou zobrazovat jine udaje ,kdyz je hodina interval ? (myslim ze ne , i s intervalem 15min na starem portale to byl velmi diskutabilni udaj (ctvrthodinowatt..))

edit 12.5.2021
-------------------
zpozdeni casu v grafech se aktualne tyka uz jen nastenky a externiho boardu (vkladani do vlastni stranky). - bohuzel pouzivam jen externi board, na portal lezu jen kdyz stahuji data za cely rok (csv), tak jsem si nevsiml ze uvnitr uz to je casove lepsi..

honza