76

Re: SDS Control Panel pro Android

To tam mám zadat :
vaše ip adresa

2001:1ae9:56:e300:20e6:deb8:3dbf:f454

Hostname: 2001:1ae9:56:e300:20e6:deb8:3dbf:f454
Protokol: IPv6
IPv6 compression : ::1 n
IPv6 Uncompression : 0:0:0:0:0:0:0:1 n

Zpětná kontrola IP: 2001:1ae9:56:e300:20e6:deb8:3dbf:f454

77

Re: SDS Control Panel pro Android

Vyřešeno. Zavolal jsem na providera a sdělil mi pevnou IP adresu. Moc díky za pomoc.

78

Re: SDS Control Panel pro Android

To ti to psalo IP adresu verze 6. Tak hlavně že jsi to dal s provaidrem dohromady.

79

Re: SDS Control Panel pro Android

Bylo by možno přidat možnost zobrazovat výkon a případně i spotřebu ve wattech?

Používám malé zařízení, které má spotřebu ve W, SDSko to ukáže, to je na tři desetinná místa, ale Control Panel ne.

Díky

80

Re: SDS Control Panel pro Android

Dobrý den,
pokud používám SDS Mikro Light 2, na pevné IP adrese, SDS program s ovládáním RELE  a nastavení relé v konfiguraci ovládání SDS-C programem, pak z androidí aplikace nastavím stav relé, ale při dalším zápisu na eportál se stav nastaví dle požadavku na eportálu.
Bylo by vhodné ve firmware doplnit v nastavení výstupu RELE  možnosti Trvale Zap, Trvale vyp , AUTO Watch dog, SDS-C program o další volbu ANDROID.
(Ano, ovládání rele přes SDS program při pevné adrese je možná zbytečné, ale při více zařízeních a různých typech připojení jedna verze SDS-C programu výrazně ulehčuje život).
Pokud budete vydávat novou verzi firmware, zkuste to prosím zvážit.

81

Re: SDS Control Panel pro Android

Dobrý den,
přes víkend 29-30.1.2022 jsem zprovoznil SDS Macro (koupen výhodný set), zatím jen měření elektro 800imp/kW NT a VT, vodoměr (1imp/l) a jednu teplotu na sběrnici B (zapojení žlutá DATA, červená +3,3, černá GND).

Teď se snažím nastavit SDS Control Panel, nainstaloval jsem aplikaci, nastavil port 17200. Vše se připojilo a začalo zobrazovat "šílenosti" v menu nápovědy jsem našel, že je možné provést nastavení v záložce "Vše" a dlouhým podržením na dané "proměnné" ji ubrat ze seznamu.
Ve "výchozím" nastavené jsem měl obrovské množství zapnutých "proměnných" a to i takové které nejsou na SDS Macro dostupné. Chtěl bych se optat zda je možné tyto "proměnné" nějak hromadně "vypnout" (vyhodit) ze zobrazení a nebo je nezbytně nutné každou zvlášť editovat.
Případně zda je možné někde nastavit typ "SDS" aby se zobrazili v seznamu "vše" jen prvky dostupné na daném "SDS", ale i tak by to chtělo "proměnné nějako hromadně zapínat a vypínat. (u některých teplot mi to ukazuje 167772,2°C - to, napíšu k vláknu SDS Macro)

Ještě jedna věc, u elektriky je asi jasné, že je NT a VT, ale ostatní energie, plyn a voda, nemají NT a VT, chtělo by je to počítat společně, další je okamžitá hodnota SDS nějakým způsobem počítá okamžitý výkon, jak je tato hodnota počítána u např. u vody u mě například když voda teče tak je hodnota např. 440, když se voda zastaví tato hodnota klesá. Předpokládám, že to je podle nějakého výpočtu, chtělo by to tento výpočet nějak optimalizovat na "vodoměr" a plynoměr. (vodoměry mají snímač 1imp/l a plynoměry mají 1imp/0,01-0,1m3). když se to přepočte na energii, tak elektroměr 800imp/1kWh má 1imp=1,25Wh u plynoměru 1m3=10,55kWh to je 1imp/105,5-1055Wh, možná by chtělo pro různé energie použít různé algoritmy. (Ještě to popíšu u vlákna SDS Macro)

82 Naposledy upravil: soami (2022-01-31 11:17:31)

Re: SDS Control Panel pro Android

Nemám zkušenost přes Android - v minulosti jsem to zkoušel a nebylo to moc použitelné. Ale administrace je snad přístupná i přes 192.168.1.250.
Rozepisovat netřeba - stačí si přečíst, jak S0 funguje. Výpočet okamžité spotřeby je dán časovým rozestupem 2 posledních impulsů. Logicky tak SDS neví, jestli ještě nějaký další přijde a nemůže hned ukázat nulu. Okamžitá spotřeba tak dopovídá okamžitému časovému rozestupu a postupně tak klesá k nule.
Ještě doplním, že celková spotřeba je odvozena od celkového počtu impulsů a je tedy správně v každém okamžiku.

83

Re: SDS Control Panel pro Android

Přesně tak, pokud chcete přesnější respektive rychleji dostupné informace, použijte SDS s elektroměrem na MBUS nebo RS485/MODBUS rozhraní.

Ostatní body - napíše kolega.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

84

Re: SDS Control Panel pro Android

Dobrý večer, jakým způsobem funguje aplikace pro androida, co se týče komunikace?
Komunikuje přímo s SDS modulem nebo s nějakou službou na na netu?
Jedná se mi o to, zda se k datům dostanu z mobilu i když nebude v domácí síti, kde je připojen modul, v případě, kdy nemám veřejnou IP.
Děkuji

85

Re: SDS Control Panel pro Android

Přímo.

Pro přístup přes cloud, můžete použít např. www.merenidat.cz (za předpokladu že to nejprve spárujete se svým SDS).

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !

86

Re: SDS Control Panel pro Android

Merenidat.cz je předpokládám přístupné jen přeswebový prohlížeč?
Aplikace SDS ... v telefonu s cloudem neumí komunikovat?

87

Re: SDS Control Panel pro Android

merenidat.cz, nebo jiný cloud / portál, funguje prakticky vždy na stejném principu, a to: zařízení (SDS) periodicky odesílá hodnoty a stav na tento portál, kde se ukládají do databáze. Uživatel si pak, přes web portálu, může tuto databázi procházet (zobrazovat grafy, historii).
Vše funguje podle toho, jaký program se do SDS nahraje (= určuje co a kdy se odesílá na portál), a dále podle toho, jaká jsou eventuální omezení portálu (např. počet uložených údajů za den, atd.).
SDS samo o sobě, bez nahraného programu, nikam nic neposílá.
Portál merenidat.cz umí vygenerovat program na vyžádání (ten se pak nahraje do SDS a to začne na portál odesílat data).

Další možnost je využít MQTT server, protože SDS (opět s vhodným programem) umí na MQTT server data posílat. Prohlížet data pak můžete v některém dalším připojeném zobrazovacím systému (časté je: influxdb + grafana), ale to vše už pak vyžaduje umět to celé nastavit.

Proto je, pro začátek, vhodný portál merenidat.cz, který to "vše udělá" a naučit se to na tom - a odsud se odrazit a začít si třeba program sám měnit, posílat data na svůj server atd.

Pochlubte se - popište jak využíváte své zařízení SDS zde ! Můžete si bezplatně přidat svou reklamu !